Topic-icon Ozobie

  • -ov Avatar Autor témy
  • Návštevník
  • Návštevník
pred 9 rokmi 10 mesiacmi #6677 od
Ozobie bolo vytvorené
Ahojte!
Mám jeden problém, s ktorým potrebujem poradiť. Asi tak pred dvomi dňami som si všimla, že moja andulka má krvavé ozobie. Bola to len taká malá škvrnka, ktorá vôbec nekrvácala, tak som si pomyslela, že to nebude nič vážne. Andulku som chytila, vlhkou vatičkou ozobie utrela(veľmi opatrne), krv zmyzla a ďalej sa už neobjavila. Dnes keď som prišla zo školy, tak mala to ozobie znovu krvave..Teraz neviem, či sa ona sama uškrabla alebo čo iné sa jej stalo lebo nič som nespozorovala. Moje andulky sú putené vždy len pod dozorom. Inak sa andulka správa úplne mormalne, papá, lieta, hrá sa jednoducho okrem tohoto problému jej nič nieje.. Máte s týmto niekto skúsenosti?
Vopred ďakujem za odpovede a rady..
Len aby som nezabudla, asi tak pred 2 mesiacmi nechtiac si udrela zobáčik, na ktorom mala takú ako udreninu a po konzultácii s veterinárom sa udrenina zahojila ale trosku jej prerástol zobáčik keďže sa bála ho používať.. ale ako som už napísala, andulka je v poriadku a okrem toho problému je v úplnom poriadku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • -ov Avatar
  • Návštevník
  • Návštevník
pred 9 rokmi 10 mesiacmi #6680 od
Odpoveď od na tému Ozobie
Ak sa andulka správa normálne, netreba z toho robiť žiadnu vedu. Teda v tom prípade, ak ide o povrchové zranenie ozobia. V tom prípade by si mala na ňom nájsť nejakú ranku. Horšie by bolo, keby tá krv pochádzala z vnútra nosa... mohlo by ísť o niečo vážnejšie. Mohla to byť zasa aj krv z inej časti tela, prípadne inej andulky. Skús ich všeky poriadne skontrolovať. Ak nájdeš miesto krvácania, vyhrala si. Ak nie... tu môže pomôcť veterinár, ak to ovšem bude v jeho silách. Držím palce.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.071 sekúnd
Andulka 2005 - 2018. Všetky zobrazené ochranné známky, fotografie a informácie sú majetkom ich oprávnených vlastnikov.
Tento projekt zrealizovala firma holdysoftware.sk