Jaro O.

Jaro O.

Študent žurnalistiky.
Zverejnené v CHOROBY ANDULIEK
 |  štvrtok, 19 september 2013 00:00
Označené v

Aj škaredo vyzerajúce rany sa po ošetrení roztokom na dezinfekciu a zastavujúcim krvácanie liečia relatívne rýchlo.

Zverejnené v VIETE ŽE
 |  štvrtok, 19 september 2013 00:00
Označené v

V priloženom obrázku vidíte stavbu tela andulky.

Zverejnené v CHOV ANDULIEK
 |  sobota, 15 október 2011 00:00
Označené v

Hračky pre andulky sú dôležité, pretože nie len že spestrujú klietku, ale andulkám vypĺňajú ich voľný čas medzi kŕmením a napájaním.

Zverejnené v CHOROBY ANDULIEK
 |  pondelok, 19 marec 2012 00:00
Označené v

Ľudovo povedané: "Nie je hnačka ako hnačka." Toto pomerne časté ochorenie anduliek môže a nemusí znamenať, že ide o ochorenie.

Zverejnené v CHOROBY ANDULIEK
 |  streda, 15 jún 2011 00:00
Označené v

Je známe, že roztoče spôsobujúce svrab môžu v organizme prežívať bez vonkajších príznakov ochorenia. Ak na zobáku objavíte charakteristické slimákovité stopy, treba začať andulku okamžite liečiť, kým sa neobjaví pokročilé štádium - koralovité krusty.

Zverejnené v MLÁĎATÁ
 |  utorok, 15 február 2011 00:00
Označené v

Rozmery,ktoré by stačili aj na dve,tri andulky,to je 60 x 40 x 60 ak andulka je jeden krát za deň pustená na lietanie,tak jej stačí aj menšia klietka ako mám ja: 30 x 30 x 40 ak je andulka celý čas len v klietke,tak odporúčam kúpiť väčšiu klietku s rozmermi 70 x 50 x 60 kupujte radšej klietku,ktorá má rovnú hornú stenu.Ja mám skúsenosť,lebo mam andulku ktorá má oblúkovitú klietku a musíme jej prispôsobovať zariadenie. Do rovnej klietky sa Vám dá dať hocičo,čo predávajú v chovoprodukte.

Zverejnené v MLÁĎATÁ
 |  štvrtok, 15 september 2011 00:00
Označené v

Ak chcete chovať andulky, chovajte aspoň dve. Jednu len dovtedy, kým si na vás nezvykne a čiastočne neskrotne (približne 3-6 mesiacov). Potom je vhodné zaobstarať jej partnera. Ak nechcete hniezdiaci párik, môže to byť andulka rovnakého pohlavia a je jedno, či ide o dve samičky, alebo samčekov. Andulky sú spoločenské vtáky žijúce vo veľkých kŕdľoch, preto je chovanie anduliek osamote, pre andulky iba trápením.

Zverejnené v CHOROBY ANDULIEK
 |  utorok, 15 november 2011 00:00
Označené v

Pravidelná výmena peria u andulky je prirodzený proces. Najmä mladé andulky sa preperujú aj niekoľkokrát do roka, kedy sa dokonca stáva, že na ich tele sú menšie holé plochy, prípadne vyčnievajúce nerozbalené brká nového peria.

Zverejnené v MUTÁCIE ANDULIEK
 |  pondelok, 01 august 2011 00:00
Označené v

Vždy, keď ste v blízkosti klietky, milo sa prihovárajte svojej andulke. Zo začiatku skúste pomalými pohybmi položiť ruku na klietku, prípadne ju vložiť do nej. Ak sa andulka na vás zaženie zobákom, prípadne sa splaší, nič si z toho nerobte, zvykne to byť normálna reakcia.

Zverejnené v KLIETKY VOLIÉRY
 |  pondelok, 31 október 2016 00:00
Označené v

Ak chcete, aby váš párik anduliek vychoval mlaďatá, musíte splniť niektoré podmienky. Párik pri hniezdení potrebuje predovšetkým dostatočne veľkú klietku, najvhodnejšia je menšia voliéra, na ktorú je možné pripevniť hniezdiacu búdku. Je možné nechať andulky hniezdiť aj vo väčšej klietke. Ak sa v nej vaše andulky cítia dobre a rozhodnú sa priviesť na svet mláďatká, postačí aj ona. Bolo by ale vhodné, namontovať do niektorého z jej otvorov búdku a to tým spôsobom, aby neprekážala a aby ste sa do jej vnútra dostali bez ťažkostí vy a hlavne vaše andulky.Strana 1 z 2

+ Inzercia

Andulka 2005 - 2018. Všetky zobrazené ochranné známky, fotografie a informácie sú majetkom ich oprávnených vlastnikov.
Tento projekt zrealizovala firma holdysoftware.sk