Topic-icon pazrava andulka?

• Letuska
  • Letuska-ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 9 mesiacmi #1433 od Letuska
Letuska vytvorená téma: pazrava andulka?
Mam taku otazocku. samcek andulky zerie viac ako predtym, chyta ho to hlavne na vecer, menej lieta aj spieva. ziadne ine priznaky nie su. moze sa jednat o chorobu, o pripadnu samicku chystajucu sa zniest vajicko alebo je len jednoducho zblbnuty z pocasia? dakujem :kiss:
Téma bola zamknutá.
  • Nika
  • Nika-ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 9 mesiacmi #1439 od Nika
Nika zodpovedaná téma: Re:pazrava andulka?
Zaleží na tom či naozaj žerie alebo sa iba tvári,že žerie t.j. prehrabáva sa horlivo v zrnkách a zje iba
minimum.V tom druhom prípade ide o chorobu.V tom prvom
môže mať niečím narušený denný režim.
Téma bola zamknutá.
  • admin
  • admin-ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 9 mesiacmi #1441 od admin
admin zodpovedaná téma: Re:pazrava andulka?
Myslíš Berťa?
Nemyslím, že je to počasím a na jarnú únavu je ešte priskoro...
Skús ho viac pozorovať. Ja som si nevšimla, že by sa Mimko viac napchával, keď Mimka znášala vajka. A ak sa začal aj menej pohybovať a prestal spievať... Skôr by som to videla v nejakom ochorení. Ale zatiaľ ťažko povedať v akom. :dry:
Téma bola zamknutá.
  • Nika
  • Nika-ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 9 mesiacmi #1469 od Nika
Janka ak sa napcháva večer,nemyslím si,že by išlo o nejakú chorobu.Náš Ron sa tak napcháva.Myslím,že to súvisí s jeho hormonálnym harašením.Menej spieva aj rozpráva,len chodí do krmítka a snaží sa demonštrovať aký by bol on starostlivý \"ocino\".Len to nerobí spôsobom pre andulky obvyklým(čiže netoká,nepredvádza sa samičke)predtým chodil kŕmiť Riu,teraz svoju zemeguľu.Keby som mu na noc nebrala krmítka,bol by schopný chodiť do ňho,kým nezhasnem úplne svetlo(v izbe ešte chvíľu svieti akvárium).Skôr som myslela v tomto prípade na to(ak ide o Helenkinho Berťa),že teraz sa skoro stmieva a keď prídu po zotmení a zasvietia,správa sa akokeby sa práve zobudil.Ak sa iba prehrabuje v zrnkách,v tom prípade podľa mňa ide o chorobu.
Téma bola zamknutá.
  • Jozko
  • Jozko-ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 9 mesiacmi #1473 od Jozko
Jozko zodpovedaná téma: Re:pazrava andulka?
ahojte. takze aby som doplnil. nejedna sa o berta, ale ide o orka z kosic. toho, co som si stale nie isty, ci je to samec alebo samica. priznaky choroby niesu ziadne. nema ziadny vytok z nosa, nema hnacku, nieje apaticky. len proste cely den sedi nasuchoreny a pospava. potom vecer okolo siestej ho chyti zraci amok a s malymi prestavkami je stale v krmitku. zrat mu zjavne chuti, akurat ze to nepraktizuje pocas dna, iba vecer.
je to trosku horsie riesit nakolko som ho nevidel, mam len informacie od mojho brata a mamy. tot zatial vsetko.
Jozko
Téma bola zamknutá.
  • Nika
  • Nika-ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 9 mesiacmi #1474 od Nika
Jozko napísal:

len proste cely den sedi nasuchoreny a pospava

Jožko toto sa mi nepozdáva.Ja by som navštívila vetoša,nech vylúči parazity a otázka naozaj znie,koľko toho zje a koľko sa tvári,že zje.Ja viem,že ti je ťažko
riešiť,keď si v Blave a tvoje andulky v Košiciach a nemôžeš ho/ju poriadne vyobzerať.Tvoj prípad nie je prípad nášho \"žrúta\".Našuchorenosť a spavosť nie je príznakom ničoho dobrého :(
Téma bola zamknutá.
Čas vytvorenia stránky: 0.213 sekúnd
Andulka 2005 - 2017. Všetky zobrazené ochranné známky, fotografie a informácie sú majetkom ich oprávnených vlastnikov.
Tento projekt zrealizovala firma holdysoftware.sk