Topic-icon Greis nelieta

• -ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 4 mesiacmi #3901 od
vytvorená téma: Greis nelieta
Moja andulka Greis akoby stratila zaujem o let. Zopar krat ked som ich vypustila vsetkych spolu von, tak len tak sedela v klietke, alebo som ju po case nasla pod skrinkou. Dnes som ju sama z klietky vyhnala a zistila som ze sa neudrzi dlho vo vzduchu a pada. Tak som ju zdvihla na prste zo zeme a dala na postel, nech sa vydycha. Potom trocha zamavala kridlami a znova zletela na zem... tak som ju zdvihla a dala do klietky, nech sa zbytocne nenamaha.
Neviem cim to je a dost ma to trapi. Moze byt prilis tazka na svoje kridla?

Please Prihlásiť or Chcete se zaregistrovať? to join the conversation.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 4 mesiacmi #3905 od
zodpovedaná téma: Re:Greis nelieta
Weri, moze byt pretucnena. Moze to byt aj tym, ze dlhsie nelietala, stava sa to, ak ma andulka vsetko co potrebuje po ruke a nemusi vydavat namahu letom. Vtedy zlenivie. Daj jej trochu dietu a kazdy den ju pekne pusti von s tym, ze budes dozerat na to aby sa preletela. ;)

• okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 4 mesiacmi #3906 od
Ja by som ju v pohode dala preletiet, keby vladala... ibaze ja som ju vyhnala von a ona pristala na zemi na opacnom konci izby... Proste sa neudrzala. A trapit ju zasa nechcem.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 4 mesiacmi #3907 od
weri aj moja Chicken mala teraz obdobie ze nevladala, tiez pristala na zemi, ale ja to zas nepovazujem za trapenie, ze ju nechas preletiet. Ved su traja, tak sa bude snazit letiet za tymi dvomi. Musi nabrat spat svoju kondicku. Chicken sa snazila ist za ostatnymi a cim dalej jej to slo lepsie a uz si lieta jedna basen. Len sa nevzdavaj tym, ze ju radsej nechas v klietke, aby si nahodou neublizila.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 4 mesiacmi #3908 od
Aj moji niektorí drobci občas stratia kondičku. Napríklad Pedro keď mi zdrhne z voliéry pri jej čistení, jeden čas letel rovno k zemi s takým chripľavým pišťaním počas letu. Nevedel vyletieť hore, možno pol metra a dosť. Teraz mám problém ho chytiť, keď zdrhne, taký je z neho letec. Rovnako sa mi to stalo aj pri iných andulkách.
Ak nejaví nejaké známky ochorenia, nie je sa prečo obávať. Potrebujú viac pohybu, ale nasilu ich netreba vyháňať. Skús ju k pohybu nejako \"presvedčiť\", napríklad nejakou hrou s kolieskom, prosom, zrkadielkom a podobne, aby chodila, respektíve lietala za tebou...

• okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 4 mesiacmi #3909 od
Tak aj dnes som ju trochu potrapila a pustila som ju polietat... No letela uz trochu lepsie, ale stale to nebolo nic uzasne. Tak som si povedala, ze si ju prezrem...ze ci jej nahmatam hrudnu kost a ci nema nedostatocne perie...proste normalna prehliadka... No hrudnik ma veeelmi schovany pod vrstvou tuku, ale nasla som nieco vaznejsie. Pod hrudnikom a nad zadockom mala velku hrcu... zdalo sa mi akokeby mala v sebe vajicko...tiez sa mi zda, ze mala trochu teplejsie nozicky, tak neviem... Keby to bolo naozaj vajicko, tak by bolo podla vsetkeho hluche, pretoze sa s Leom neparili.
Uvidime do zajtra, ale pochybujem, ze je to problem so zaseknutym vajkom, pretoze tam nejsu presne priznaky...to teda vylucujem.

Čas vytvorenia stránky: 0.113 sekúnd
Andulka 2005 - 2017. Všetky zobrazené ochranné známky, fotografie a informácie sú majetkom ich oprávnených vlastnikov.
Tento projekt zrealizovala firma holdysoftware.sk