Topic-icon dlhý zobák

• -ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 1 týždňom #4609 od
vytvorená téma: dlhý zobák
Dobrý deň!

Máme andulky už asi 7 rokov. Jedna má strašne dlhý zobák, vždy ho mala dlhší ako druhá andulka, ale v poslednej dobe ho má až v perí, niekedy mám pocit že sa s ním prepichne. Pritom stále má v klietke sephiovu kosť (takmer vôbec si ju nevšíma). Druhej andulke každú chvíľu vymieňam tú kosť, čo ju orýpe. Vodu aj krmivo stále žerie, nejaký problém jej to asi nerobí. Ale neviem ako to bude s ňou ďalej, nemala by som s ňou ísť veterinárovi, aby jej to nejako zbrúsil?

Ďakujem za akúkoľvek radu

Please Prihlásiť or Chcete se zaregistrovať? to join the conversation.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 1 týždňom #4612 od
zodpovedaná téma: Re:dlhý zobák
Prerasteny zobacik by som nechala na veterinara,ale pocitaj s tym,ze ak ho das skratit raz,budes musiet veterinara navstevovat pravidelne.Zobacik znovu dorasta,tak ako ostrihane pazuriky. Aj ked mas pocit,ze to andulke neprekaza,s takym zobacikom sa jej neda poriadne prijimat potrava a moze trpiet nedostatkom zivin.Ak si aj sepiovku nevsima,treba vzdy dbat,aby mala andulka prirodne bidla a aj mineralne kamene (moze ich pred sepiovou kostou uprednostnovat).Pises,ze ich mas uz 7 rokov,prerastanie zobacika v starsom veku sa da predpokladat,andulky uz nie su take aktivne a na druhej strane je to i otazkou genov :)

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 1 týždňom #4621 od
U veterinára si mala byť už dávno. Môže sa tvoja andulka s takýmto zobáčikom vôbec poriadne najesť? Pochybujem. Ak bývaš v BA, kľudne jej môžem zobáčik strihať ja, ak nie, choď s andulkou hneď k veterinárovi,ktorý jej bude zobáčik postupne zastrihávať. Nesmie sa zastrihnuť hneď naraz do optimálnej veľkosti, ale postupne, aby to nebol na andulku príliž veľký šok a mohla si rýchlejšie zvyknúť. A ako píše Nika, podľa všetkého už raz prerastený zobáčik bude stále prerastať, čiže ho budeš musieť chodiť andulke dávať pravidelne zastrihávať. Držím palce. :) Majú tvoje andulky v klietke dostatok čerstvých drevených bidiel a prípadne nejaké to cementové bidlo? Je to základ pre zdravé pazúriky a zobáčiky. Samozrejme, ak je to genetikou, nevyhneš sa tomu, ale môžeš to tým zmierniť.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 6 dňami #4712 od
nuz s prerastenym zobacikom mam skusenosti. mala som 6 rocneho andulaka a ked mal asi 5 zacal mu zobacik prerastat. mal v klietke vsetko co treba na zbrusenie ale zobacik mu jednoducho prerastal. papal a pil normalne ale problemy mal obcas ked sa splhal po mreziach klietky a pomahal si zobacikom, cim bol zobacik dlhsi tym horsie sa mu o mreze zachytavalo. takze tu pomoze jedine veterinar. a radsej nech zobacik striha po troche a casto ako keby mal odstrihnut naraz velky kus a narusit mu cievky v zobaciku. a co sa tyka dalsieho rastu, nie je pravda, ze zobacik rastie rychlejsie. on nadalej rastie ale niekedy rychlejsie a niekedy pomalsie. zrejme podla stravy, rocneho obdobia alebo fazy mesiaca, na to som nikdy neprisla.

Čas vytvorenia stránky: 0.169 sekúnd
Andulka 2005 - 2017. Všetky zobrazené ochranné známky, fotografie a informácie sú majetkom ich oprávnených vlastnikov.
Tento projekt zrealizovala firma holdysoftware.sk