Topic-icon Choré nohy. Čo s tým?

• -ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 9 mesiacmi - pred 9 rokmi 9 mesiacmi #5585 od
vytvorená téma: Choré nohy. Čo s tým?
Ahoj Všetci. Mám 9 ročnú andulku a má problém s obidvoma nohami postupne mu odchádza cit v nohách a všeliako sa mu krýžia prsty. Zadné dva prsty má vystreté dopredu k predným.A predne sa mu skrúcajú dozadu. Jednú nohu zatazuje viac ako druhú.Donedavna sa vedel poskrabatna na hlave s nohou a dnes ju ledva zdvihne. Je veľmi zdomácnený a keď ho chytím za nohy nebolí ho to len pri chôdzi mu to vadí. Ak máte nejaké skúsenosti alebo viete co to je prosím odpíšte. No neviem je to divné .Inac je veľmi hraví a čiperný pravidelne sa čistí aj zere a pije.
Posledná úprava: pred 9 rokmi 9 mesiacmi od .

Please Prihlásiť or Chcete se zaregistrovať? to join the conversation.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 9 mesiacmi #5592 od
zodpovedaná téma: Re:Choré nohy. Čo s tým?
nuz, ja neviem, co to moze byt, ale nasmu anduliakovi tiez tak nejak odchadzal cit z jednej nohy, prekazalo mu to pri chodzi, ale inak nic...my sme mu tu nohu pomastili s takou mastickou na bolesti klbov, svalov a sliach (pre ludi), a na nas udiv-pomohlo to;) ale este si nechaj poradit od odbornikov, ja nemam az take skusenosti:side:

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 9 mesiacmi #5598 od
zodpovedaná téma: Re:Choré nohy. Čo s tým?
V tomto ti jednoznačne pomôže iba veterinár. Môže ísť o DNU, prípadne iné degeneratívne ochorenie. Existujú lieky na spomalenie priebehu choroby, ale neviem, či dokážu pomôcť aj andulke. Poraď sa preto s veterinárom, nech skúsi nejakú liečbu. Ak by nič nezabralo a andulka by časom nevládala stáť na nohách, priklonila by som sa v takomto prípadne k jej humánnemu utrateniu. Je to síce kruté, ale bolo by to pre andulku najrozumnejšie riešenie, ak nechceš, aby sa takto trápila. Držím palce a daj vedieť, ako si dopadol u veterinára.

Čas vytvorenia stránky: 0.564 sekúnd
Andulka 2005 - 2017. Všetky zobrazené ochranné známky, fotografie a informácie sú majetkom ich oprávnených vlastnikov.
Tento projekt zrealizovala firma holdysoftware.sk