Topic-icon Vápenka??

• -ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 3 mesiacmi #6448 od
vytvorená téma: Vápenka??
Mám podozrenie, že moja andulka Baby, má vápenku. Na zobáčiku sa jej vytvoril akoby biely povlak. Zatiaľ to má iba na ozobí, dúfam, že sa to nerozšíri. K vetovi nemôžem skočiť, najskôr utorok. Zatiaľ jej to natriem stolovým olejom. Dúfam, že jej to môžem dať. Okamžite idem upratať klietku, umyť ju horúcou vodou, vyhodím drevené bidlo. Nemáte niekto fotku vápenky?. A ako to je vlastne u veterinára s divokou andulkou? Baby je dosť plachá, na ruku mi sadne iba keď vidí, že tam je aj Taro. Budem si ju musieť držať, keď jej bude chcieť veterinár aplikovať Ivomec? Ďakujem

Please Prihlásiť or Chcete se zaregistrovať? to join the conversation.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 3 mesiacmi #6449 od
zodpovedaná téma: Re:Vápenka??
No ja keď som bola u vetošky s mojimi divokými korelami, dala mi takú handru a držala som ich v nej aby ma neďobali...

A keď si dáš do google vápneka andulka a vyhľadať obrázky tak tam čosi je ...

• okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 3 mesiacmi #6453 od
no na googli som hľadala, len som nevedela ten správny výraz :) ...Lebo, keď som zadala iba vápenka, tak mi to nenašlo. Odchytávanie je zatiaľ dosť \"masochistické\". Baby sa nechce nechať chytiť. Tara pustím na prelet do izby a ju si ešte pekne nechám v klietke, POnaháňam ju, chytím ju, natriem jej to olejom, a potom ju akože za odmenu pustím za Tarom :blink: . Heh, a dokonca sa ma až tak ani nebojí, kľudne si odo mňa zobrala aj papať z ruky. Síce po dlhom prehovárani a na prst nesadla, ale že vôbec prišla, po tom čo jej robím :unsure: .Nemôže ten olej ale andulkám nejako uškodiť? Pretože, aj keď sa snažím jej to natrieť veľmi opatrne, napr. včera sa mi stalo, že ako sa poškrabala,tak si to trochu rozotrela aj na pierka okolo zobáku. Keby zjedla minimálne množstvo toho oleja, nemalo by sa jej nič stať? Alebo nemôžem jednoducho ustrážiť, aby keď sa s Tarom cukrujú nezjedol trochu oleja. Natieram jej to síce iba na ozobie, ale neviem. Očividne jej to však pomohlo, už po dvoch natretí. Rozsach vápenky sa zmenšil, aj keď dnes ako sa plieskala o klietku, odškrabla si kúsok z toho povlaku a má to trošku zakrvavené. Netiekla jej z toho krv, ale vyzerá to ako odrenina. Čítala som však, že krvácať to môže, tak dúfam že to je v pohode :)

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 3 mesiacmi #6455 od
Netráp ju zbytočne tým natieraním olejom. Choď s ňou v utorok k veterinárovi, nech jej dá Yvomec, ak je to vápenka. Odporúčam ti umyť klietku aj po tom, ako účinkom Yvomecu, vápenka úplne zmizne. Pre istotu. Ako ju chytí veterinár, to nechaj na neho. Ten, ktorý sa aspoň trochu vyzná v papagájoch, vie ako postupovať. ;)

• okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 3 mesiacmi #6488 od
Ahojte. Vápenkou som si neni stále istá. U veterinára som nebola, nemohla som. Navyše, neviem či nemá jednoducha iba tak zrohovatený zobák, pretože ho má taký do biela, možno béžova. Asi tak ako andulka na obrázku. Dúfam, že nevadí, že tu vkladám cudziu fotku, myslím, že je Nikina, tak mi prosím prepáčte, ale pre ilustráciu, keďže svojej zobáčik neviem odfotiť. Myslím tu andulku s tým nevyfarbeným zobáčikom, nie tú s tým hnedým

Navyše v rohoch zobáčika(na obidvoch stranách ma také ako keby guličky, alebo bobuľky, alebo ako to nazvať. Neviem, či to tam môže byť, alebo to môže byť dôsledkom vápenky, alebo to môže byť niečo celkom iné???
Prílohy:

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 3 mesiacmi #6491 od
Toto sú typické ozobia samičiek. Možno tá na fotke dole môže mať vápenku, podľa tých rýh po bokoch zobáčika, ale nemusí byť. Môže mať proste iba taký zobák. Je to ako u ľudí z nechtami. Niekto ich má krásne hladké, iný zasa popukané, zrohovatelé a pod. Potrebovali by sme vidieť detailný záber hlavičky tvojej andulky. Takto je ťažko tipovať. Ak má tvoja andulka na ozobí guličky, môže to byť vápenka, dokonca pokročilejšie štádium. Začína sa ryhami na zobáku, cez vytváranie guľovitých útvarov po stranách zobáka a na ozobí, až po vytvorenie masívnych útvarov a niekedy následnou deformáciou zobáka.

Čas vytvorenia stránky: 0.096 sekúnd
Andulka 2005 - 2017. Všetky zobrazené ochranné známky, fotografie a informácie sú majetkom ich oprávnených vlastnikov.
Tento projekt zrealizovala firma holdysoftware.sk