Topic-icon stres u andulky

• -ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 1 mesiacom #6568 od
vytvorená téma: stres u andulky
Dobry den, mame uz rok krasnu andulku - nasli sme ju na kriku pred domom a ostala u nas. Bola pritulna, lahko sa dala chytit, stale sedela niekomu z rodiny na hlave ci ramene. Rozhodli sme sa jej teraz kupit kamosa, vybrala som v chovprodukte pekneho samceka, ale neviem ci som urobila dobre. Nasa Kika ho najprv nepustila ku krmitku, hryzla ho, no proste nepacil sa jej. Teraz po tyzdni uz velmi schudla, trha si pierka, je slaba, nevylieta z klietky a je agresivna. Moze to byt zo stresu? Co potom, mame ju radsej nechat samu a samceka dat od nej prec? Prosim poradte, bojim sa o nu. Dakujem Eva.

Please Prihlásiť or Chcete se zaregistrovať? to join the conversation.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 1 mesiacom #6569 od
zodpovedaná téma: Re:stres u andulky
Snad by bolo zo zaciatku vhodnejsie oddelit ich od seba do dvoch samostanych klietok,nech si na seba zvykaju postupne.Uvidis,ci sa stav vasej Kiky zlepsi a ci je to reakcia na novu andulku.Ak by to nepomohlo,treba vyhladat veterinara.Ale urcite nech su zatial oddeleni.

• okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 1 mesiacom #6570 od
Dakujem, nastastie sme si nechali staru klietku, tak som ich oddelila. Rozmaznavam ju dobrotami, este ku mne nechce ist, ale chuti jej. A je vobec sanca ze si postupne na seba zvyknu, alebo ich nebudem trapit? Este raz dakujem za radu, Eva:) .

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 1 mesiacom #6571 od
Sanca je vzdy,este je priskoro robit nejake zavery :)

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 1 mesiacom #6577 od
Už je neskoro oddeľovať ich. Ak to takto pôjde ďalej, je potrebné nechať ju samú. Niektoré andulky, ktoré boli dlhšie chované osamote, druhého partnera svojho druhu proste neprijmú. Podľa všetkého bola chovaná osamote aj u predchádzajúcich chovateľov, ktorým uletela. Čím skôr by som ,ja osobne, dala samčeka preč.

• okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 1 mesiacom #6578 od
Este par slov k nasej Kike. V lete ked sme boli na dovolenke, bola u kolegyne ktora ma parik anduliek. Mala sice svoju klietku, ale vraj vacsinu casu presedela
\"u kamosov\" a velmi sa jej tam pacilo. Ked sme ju brali skriekala na cely dom a bola minimalne tyzden urazena - odmietala vyjst z klietky. Potom ju to preslo, ale stale som mala pocit, ze keby mala partaka bola by veselsia. No nic, pockam este tyzden a potom uvidim :(

Čas vytvorenia stránky: 0.112 sekúnd
Andulka 2005 - 2017. Všetky zobrazené ochranné známky, fotografie a informácie sú majetkom ich oprávnených vlastnikov.
Tento projekt zrealizovala firma holdysoftware.sk