Topic-icon Ozobie -hnede.

• Jorik
  • Jorik-ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 8 rokmi 8 mesiacmi - pred 8 rokmi 8 mesiacmi #6797 od Jorik
Jorik vytvorená téma: Ozobie -hnede.
Ahoj.
Vikinkova manzelka Tinka nam nejako prechorela. Asi pred 2 mesiacmi mal Vikinko ozobie az hnedo sfarbene, potom to samo preslo, bol bez priznakov chorby, spraval sa normalne. Na internete som si co to o tom precitala. Zevraj je to normalne a niektorym jedincom to ostava na cely zivot (no neviem ci je to pravda). Teraz nam ochorela Tinka. Ma vek akurat sexualneho dospievania. No na rozdiel od Vikinka pri nej je to dost zle. Je melancholicka, len spinka a spinka, strasne sa trasie- jemne odtiahnutymi kridelkami od telicka- ako ked jej je teplo, no kridelka sa jej velmi klepu. Je strasne nervozna, chodi hore dole po garnizi, ci skrini (maju volieru, ale v izbe su vtaky volne pustene, do nej chodia zrat, pit a spavat. Najprv sme si mysleli, ze bude mat vajicka, pretoze sa uz asi 3-4 mesiace obcasne paria. No vajicka neprichadzaju a Tinka je nervozna. Mysleli sme si aj ci to nie je len prejav sexualneho dospievania a hormonov. odchytili sme ju a nozdry sme jej prezreli, ci nema parazitov- nic. Prehmatala som ju (ako sme to robili pri sliepkach doma na dedine) ci nereaguje na bolest pri dotyku, alebo ci nahmatam zdurenu kloaku ci vajicko. neodvazujem sa mat zaver lebo som to robila velmi opatrne, aby som jej nijako neublizila, ci nestresovala ju, no na bolest nereagovala, skor sa mi v ruke na chvilku ukludnila ked som ju laskala. Zatial zere ok, extremne jej chutia klasky prosa a ked si denne varim bylinkova caje tak im davam co sa vyluhuje a trosku vody z mojho (materina duska, prvosienka, repik) a riedim to prevarenou vodou. Stolicu ma dobru a zdraveho vzhladu. Spinkava na jednej nozke obcas s hlavickou vzadu medzi kridelkami. Ked spi tak sa netrasie. Nervozna a tras ma len rano a doobeda. K veceru je uz ok. Za zmienku hadam stoji, ze sme domov doniesli malickeho koreliaka Filipka a ona sa s nim tyzden strasne bila az klepali zobaky. No teraz je to uz ako tak, Filip jej ale zacina dvorit a tancuje okolo nej, zalieca sa a Vikino strasne ziarli a poctivo ju ostodusu krmi zo zobacika. Filip je este malicky a skor sa chce len tulit k nim a maznat. Vsetky ostatne vtaciky su zdravucke (parik pestunok Marco a Mateo Polo- mena preto lebo su neudrzatelni a lietaju po celkom byte a su nasmierne zvedavi :), radi pozeraju do akvaria, do zrkadla a televizor s nami aj pol dna :), koreliacik Filip aj jej manzel Vikinko). Dcerka ju tiez prezerala a tiez tvrdi, ze to vyzera na vajicka.
Posledná úprava: pred 8 rokmi 8 mesiacmi od Jorik.

Please Prihlásiť or Chcete se zaregistrovať? to join the conversation.

• Jorik
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 8 rokmi 8 mesiacmi - pred 8 rokmi 8 mesiacmi #6798 od Jorik
Jorik zodpovedaná téma: Re:Ozobie -hnede.
prepacte... chcela som opravit chyby, omylom som quotla a neviem to zmazat :).
Posledná úprava: pred 8 rokmi 8 mesiacmi od Jorik.

• Jansa
  • Jansa-ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 8 rokmi 8 mesiacmi #6805 od Jansa
Jansa zodpovedaná téma: Re:Ozobie -hnede.
Čo bolo vlatne Vikinkovi, že prechorel? Alebo mu iba zhnedlo to ozobie? Mal ho predtým tmavomodré? Čo sa týka Tinky, treba s ňou skočiť k veterinárovi, nech ju prezrie. Trasenie a apatia sú typickými známkami nejakého ochorenia, možno aj hormonálnej poruchy. Odkedy sa jej stav takto zhoršil? Od nového návštevníka? Nemohli si nejako popri tej bitke ublížiť a z toho je teraz chorá?

• Jorik
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 8 rokmi 7 mesiacmi #6808 od Jorik
O Vikinovi som pisala uz asi pre 3/4 rokom, to je ten nas leziaci invalid, z ktoreho je teraz nadherny samcek, no ma depresky a chytava ho panika, tak treba s nim jemne, prihovarat sa, hovorit milym maznavym hlasom, upokojovat ho... On mal ozobie krasne syto modre olemovane po okraji bielym pasickom. Tinka mala ozobie takej bielo-ruzovo-okrovo \"nijakej\" farby. Ano ochorela od prichodu novych navstevnikov. Veterinari su u nas vacsinou \"psickari\" a poradia tolko ako si aj ja precitam na internete od vas. No uz mame odlozene Eura keby daco. Oddelila som samicku do samostatnej klietky, prehodila dekou a dala pod to lampu, svetlom dole, na tvorbu teplucka. Kvalitnu a roznorodu stravu, denne novu odstatu vodu a cerstvu mrkvu a jablko aj teplomerik, aby sme kontrolovali kolko tam ma. Nadherne pookriala, uz vyzerala uplne zdravo, pierka nad nozdrami sa jej vycistili, celo mala cistucke, bez hnedastych lucov smerujucich od zobacika medzi ocka. V noci sme teperovali na termostate na 2. No tejto noci sme zasa nezakurili a rano sa znovu triasla so zvesenymi kridlami, nad nosom rozmazane hnede pierka. Kamarat sa pozrel na rakusky web a tam to opisali ako jemne nachladnutie a ze je andulke zima. Tak som si to v hlave prebrala a spomenula som si, ze s prichodom novych vtacikov som dala dole a vyhodila staru zaclonu, nechala som okno bez zaclon a akurat napadal sneh a ozimilo sa. Takze asi prievan a fakt jej je zimka. Do toho, oni strasne radi sedavaju na vetracke (mame sietku na okne) a tam nasuchoreni spia aj pol dna aj ked je vonku fujavica, tak som im ju otvorila a sla som na nakup a ked som prisla, tak v pohode na nej spinkali. Do klietky sme dali uz aj Vikina aj ked sa zda byt zdravy, ale to teplucko im robi viditelne vyborne. Mame dilemu lebo kurit nechceme, to by sme zasa nezaspali my, milujeme totiz zimu (v byte mame okolo 22 stupnov, cez noc v izbe s vtakmi klesne na 19). Takze zatial to riesime ochranou vtacikov pred prievanom, zajtra dam na okno nejaku provizornu zaclonu a asi nechame andulky pri teplom svetle este par dni, ak sa to nezlepsi, tak oboch zoberieme k veterinarovi ak je on bacilonosic.

• Jorik
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 8 rokmi 7 mesiacmi #6809 od Jorik
Tak uz je par dni na slobode a drzi sa. Trasenie uz nie je, postavenie tela je pekne rovne, kridelka pekne ako maju byt, no flak nad ozobim na peri nemizne. A povahovo je este horsia ako predtym (moze byt vtak rozmaznany?). Zacala sa dominantne spravat k pariku pestunok japonskych a nenecha ich v ich \"domceku\" zavesenom kokosovom orechu s otvorom. Co je najohorsie jej maniere prebral aj jej partner Viki a tak je ich momentalne najoblubenejsia hra dobat do postunok v kokose a vytahovat ich odtial. Samcek pestunky je chromy, nedokaze ucinne branit vchod lebo prakticky stoji na hornych klbikoch, tak si andulky dovoluju. Hadam sa zaradia do hierarchie (Tinka si mysli, ze ona je hlavna dominantna samica a tak ma pravidelne bije dokonca aj korelu ktorej je ona po stehno).

• Jansa
  • Jansa-ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 8 rokmi 7 mesiacmi #6810 od Jansa
Jansa zodpovedaná téma: Re:Ozobie -hnede.
Čo sa týka povahy.. mojim sa mení vekom.... z tichých sa stali uvrešťanci a z kľuďasov aktivisti a naopak :D Treba to brať s rezervou. Niekedy robia svoje hormóny a potom sa to zasa znormalizuje. Škoda, že v okolí nemáte vetošov aj na vtáky... Myslím, že by sa Tinke zišli nejaké antibiotiká. To hnedé perie na hlavičke je klasický príznak hlienov.. čiže zápalu buď dýchacích ciest, alebo tráviaceho ústrojenstva a to nie je sranda. Ak tá lampa pomáha, treba ju ešte aspoň na noc nahrievať. Ak sa to zasa zhorší, choď s ňou k veterinárovi na tie antibiotiká. Istota je istota. Držím palce. :)

Čas vytvorenia stránky: 0.130 sekúnd
Andulka 2005 - 2017. Všetky zobrazené ochranné známky, fotografie a informácie sú majetkom ich oprávnených vlastnikov.
Tento projekt zrealizovala firma holdysoftware.sk