Topic-icon Krv okolo voskovky a zobáčika

• xonikaxo
  • xonikaxo-ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 8 rokmi 6 mesiacmi - pred 8 rokmi 6 mesiacmi #6847 od xonikaxo
xonikaxo vytvorená téma: Krv okolo voskovky a zobáčika
Ahojte.
Mám asi pol roka andulku - samičku. V poslednom čase jej dosť často krváca okolie zobáka a ani tam nemá pierka. Neviem, či si ich netrhá, alebo nejak nedrie s pazúrikmi :-/ Predvčerom to mala také zlé, že kýchala a zakrvavila stenu... Neviete, čo jej je?
Môže jej to robiť aj samček? On je dosť divoký, nechce ju ani pustiť vonku, len občas a aj to do nej celý čas bije so zobákom. Neviem, či je to prejav lásky alebo čo. :-/ Večer jej ale ten zobáčik čistí, už to nie je také zlé veľmi krvavé, ale stále to nie je v poriadku. Čo mám s tým robiť?

A mám ešte jednu otázku.. Jej zobáčik sa zafarbuje domodra. Slabo, len okolo tých ´nosných dierok´. Je to normálne??
Posledná úprava: pred 8 rokmi 6 mesiacmi od xonikaxo.

Please Prihlásiť or Chcete se zaregistrovať? to join the conversation.

• Jansa
  • Jansa-ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 8 rokmi 6 mesiacmi #6849 od Jansa
Jansa zodpovedaná téma: Re:Krv okolo voskovky a zobáčika
Prejav lásky to určite nie je, takto sa ale skôr prejavujú samičky, než samčekovia. Je možné, že ju bije doslova do krvi. Ja by som ju na tvojom mieste radšej oddelila od samčeka a uvidíš, či sa rany budú hojiť, alebo nie. Môžeš jej to vyčistiť roztokom BETADION-u, ale nemusíš, ono sa to zahojí samo, ak to nie je nič vážne. Podľa všetkého si tvoj párik \"nesadol\". Musíš to vyriešiť rozdelením, prípadne výmenou anduliek za iné. Držím palce.

Please Prihlásiť or Chcete se zaregistrovať? to join the conversation.

Čas vytvorenia stránky: 0.072 sekúnd
Andulka 2005 - 2017. Všetky zobrazené ochranné známky, fotografie a informácie sú majetkom ich oprávnených vlastnikov.
Tento projekt zrealizovala firma holdysoftware.sk