Topic-icon nestastna nehoda

• makuka20
  • makuka20-ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 8 rokmi 4 mesiacmi #6924 od makuka20
makuka20 vytvorená téma: nestastna nehoda
Dobry den,

chcela by som vas poprosit o radu. Doma mam 2 andulky, ktore uz chovam 8 rokov. Do vcera sa im este nic zle neprihodilo. Vcera vecer sa mi jedna z anduliek zachytila nozickou v klietke o snurku, ktora sa tam velkym nedopatrenim dostala :( Neviem ako dlho tam andulka s tou snurkou bojovala, ale hned ako som si to vsimla, som ju vyslobodila. Andulka bola velmi vystrasena a noha ju dost bolela. Dokonca sa mi zdalo, ze ma poraneny chrbatik, lebo ho ma trosku zohnuty a to ma trapi najviac:( Andulka neutrpela ziadne trzne rany alebo nieco podobne. Dnes jej je uz trosku lepsie, ale stale podriemkava pripadne spi. Po klietke sa pohybuje velmi opatrne.

Prosim Vas, poradte co mam s nou robit. Myslite, ze je len vysilena? Bojim sa o nu. Za tie roky, co ju mam, sa stala mojim najvacsim milacikom.

Please Prihlásiť or Chcete se zaregistrovať? to join the conversation.

• pigie
  • pigie-ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 8 rokmi 4 mesiacmi #6925 od pigie
pigie zodpovedaná téma: Re:nestastna nehoda
Nam sa stalo nedavno nieco podobne. Akurat tam nebola snurka, len 6 anduliek pokope, rano zdravych a na obed jeden nepouzival vobec nozicku. Vzala som ho veterinarovi, povedal, ze je dobre, ze ma v nozke cit, ze treba len oddych. Po dvoch tyzdnoch bol OK, hoci prvy tyzden nozku vobec nepouzival :( Takze pokial sa zda, ze je vsetko ok, len to boli, tak ju nechat, nech sa ukludni. Ak sa ti vsak cokolvek nezda, zeby malo byt inak, radsej by som ju vzala k vetovi.

• Mirkohrib
  • Mirkohrib-ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 8 rokmi 4 mesiacmi #6926 od Mirkohrib
Mirkohrib zodpovedaná téma: Re:nestastna nehoda
no mne sa stalo nieco podobne so smutnym koncom, kupil som v chovprodukte hojdacku prepletanu takymy snurkami, z ktorymi sa vedeli moje andulky vo voliere vyblaznit, az jedneho rana ked bolo vo voliere podozrivo ticho, som tam dosiel a neviem ako sa to mohlo stat, mal som krasneho samceka ktory sa z tymi motuzkami hral najradsej, tak sa do nich zamotal az sa normalne obesil na tie motuzky, a vsetky ostatne andulky boli v spodnej casti voliery, a len tak ticho sedeli, boli v soku, tak som tu hojdacku odstranil, a neodporucam nikomu aby take hojdacki kupil, lebo je to naozaj nebezpecne, vsetko co ma niejake motuzky alebo snurky treba odstranit, mne sa tomu samemu nechcelo verit, ale stalo sa, odvtedy pouzivam len drotiky na hojdackach a vsetko co je drevene. Tak to je smutny koniec to malo, ale ostatne andulky sa dostali do normalu po dobrych 4 dnoch vyleteli na horne bydielka, a zacali doverovat ostatnym hojdackam.

• simka4
  • simka4-ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 8 rokmi 4 mesiacmi #6930 od simka4
simka4 zodpovedaná téma: Re:nestastna nehoda
Ak na ňu trošku dostupuje mylsím,že je to ok...mne sa pred asi mesiacom 2 andulky pobili a samička doslova odkusla samčekovi necht...vôbec s nožičkou nehýbal tak som ho musela odobrať a omočiť mu to od krvi,osušila a nasipala asi 1-3 mm framikoinového prášku..a za týždeň bol fit:D..a teraz??nechtík mu už nenarastie,ale nožičku používa akoby mmu nič nechýbalo...a dokonca bude mať asi za týždeň miminká:DTakže nebôj..hlavne žiadne stresy;)

Čas vytvorenia stránky: 0.127 sekúnd
Andulka 2005 - 2017. Všetky zobrazené ochranné známky, fotografie a informácie sú majetkom ich oprávnených vlastnikov.
Tento projekt zrealizovala firma holdysoftware.sk