Topic-icon Druha andulka

• -ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 8 mesiacmi #2771 od
vytvorená téma: Druha andulka
Dobry den, som tu na tomto fore novacik ;) a chcela by som, aby ste mi poradili. Mame doma andulku Bozenku (predtym to bol Artur, kym sme neprisli na to, ze je to samicka) :) a mame ju od oktobra. Najskor vyzerala, ze sa neda ochocit, lebo bola velmi velky bojko...ale drina a kopec lasky a Boza uz chodi na ruku a hra sa s nami, hryzka, taha za nausnice a lozi po cope a rada sa foti :laugh: . Aby bola este stastnejsia, pred tyzdnom sme jej kupili kamarata, ktory dostal meno Hugo. Zatial je v samostatnej klietke vo vedlajsej izbe, pricom sa navzajom pocuju a neustale si medzi sebou pokrikuju... ale chcela by som vediet, ako postupovat dalej, aby sme si odhocili aj Huga a zaroven aby sa nam Bozka nezdivela. Myslite si, ze sa budu dat spolocne dalej ochocovat, aj ked budu byvat spolu? A aj to, mame nechat kazdemu svoju klietku zatial, alebo kupit jednu vacsiu. Tymto by som Vas chcela poziadat o radu. Dakujem<br><br>Upravovaný príspevok: sasena, v: 06/05/2007 16:31
Prílohy:

Please Prihlásiť or Chcete se zaregistrovať? to join the conversation.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 8 mesiacmi #2772 od
zodpovedaná téma: Re:Druha andulka
Takze v prvom rade: jeeej to je ale zlata andulka:P
A teraz k veci: ja osobne neuznavam to, ze ked niekto kupi druhu andulku tak ju ma oddelene od druhej andulky. Skus ich dat hned do jednej vacsej klietky. Co sa tyka toho krotenia to bude zalezat od povahy oboch anduliek a od toho, aka je placha ta nova andulka. Niektore andulky hoci su z chovproduktu su krotke lebo chovatel ich odmalicka braval na ruky takze ich ani krotit netreba, treba lôen pockat kym si zvyknu na prostredie (pripad mojej Čipi).

• -ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 8 mesiacmi #2774 od
Dakujem za odpoved ;) ,
Hugo bol prvy den pri Bozke, ale ta travi vacsinu svojho dna mimo klietky, tam si chodi oddychnut a napapat sa a on nevie poriadne ani chodit a lietat a stale sa pokusal pretlacit cez mreze klietky za Bozkou... preto sme ho dali do osobitnej klietky. Teraz uz su ale v jedne izbe...vyzeraju spokojne. Ale Hugo je este zavrety, Boza ho chodi len obzerat. Bozka zatial o nas javi zaujem ...tak dobre :P . Tak myslis, ze najlepsie bude, dat ich onedlho do spolocnej vacsej klietky?

... a na tej fotke je Bozka, v poslednom case rada pozuje pred fotakom a pokusa sa zjest moj objektiv :whistle:

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 8 mesiacmi #2784 od
Tomi, ono zasa taká kratšia karanténa nie je nikdy od veci, aj keď ja osobne, som ju nikdy nedodržala. :P

Sasenka, chce to iba čas, lásku, trpezlivosť a hlavne treba sa druhému drobcovi venovať minimálne toľko ako prvému, ak nie viac. Veľa vecí odkuká od Božky, keď uvidí, že sa ťa ona nebojí, bude smelší aj on. Záleží však aj na povahe andulky a prístupe chovateľa, ktorý ju mal predtým. Všetko to sa ale dá prekonať, ak sa chce ;)
Takže mnoho zdaru. :)

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 8 mesiacmi #2790 od
Tiez si myslim, ze taka karantena nie je od veci, ale ani ja som ju nedokazala dodrzat.

Musim ti pochvalit fotografiu, je uuuuuuzasna!

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 8 mesiacmi #2792 od
Bozka je takaaa krasavica ;)

Je dobre ze si ich uz dala do jednej izby aj ekd su v dvoch klietkach...ja by som kupila vacsiu klietku a pustila by som ich spolu von a ci spolu vojdu do jedenj klietky ;) ... Bozka moze na nejaky cas zdivocit ale nemusi...Ja som mala Lorriho,ze papal z ruky a mohla osm ho pohladkat , dala som k nemu Roxxi hned. Tyzden som im nepachala ruy do klietky ani nic a po tyzdni bol Lorri takisto krotky , nezdivocel.Bohuzial Roxxi ma divoku povahu a este stale si nezvykla na ruku v klietke ani na senegal :laugh:

Čas vytvorenia stránky: 0.079 sekúnd
Andulka 2005 - 2017. Všetky zobrazené ochranné známky, fotografie a informácie sú majetkom ich oprávnených vlastnikov.
Tento projekt zrealizovala firma holdysoftware.sk