Topic-icon Samček alebo samička?

• -ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 4 mesiacmi #3986 od
vytvorená téma: Samček alebo samička?
Už asi pred pol rokom sme si kúpili andulku. V obchode bola zaradená pri samičkách a mala krásne béžové ozobie. Asi po dvoch mesiecoch strávených u nás doma sa jej ozobie začalo sfarbovať do svetlomodra. Okolo nozdier ho má béžové a už dlho sa to nemenílo.Už sme si začali myslieť že to bude samček.Na tejto stránke som sa však dočítala že by to mala byť samička. Teraz jej chceme dokúpiť partnera. Bojíme sa však že už keď bude samček doma jej ozobie sa stmavý a zmení na tmovomodré... je to možné aby sa to stalo polročnej andulke?:blink: Chcem odchovať mladé a nemôžem riskovať pretože doma môžem mať len dve andulky.:dry: Posielam aj obrázok jej ozobia v súčastnosti. Možno bude mierne rozmazaní ale inú foto nemám.

Please Prihlásiť or Chcete se zaregistrovať? to join the conversation.

• okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 4 mesiacmi #3987 od
zodpovedaná téma: Re:Samček alebo samička?
Tak tu je jej ozobie
Prílohy:

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 4 mesiacmi #3988 od
Ahoj Lorinka, takze urcite je to samicka. Nemusis sa bat, uz sa jej to nestmavi na modre.

Otazne vsak je ci sa ti podari mat mlade, ked jej kupis samceka, pretoze skusenosti hovoria, ze najst spravny par, ktory ti aj zahniezdi.. tak to je poriadna nahoda. Ale vyskusaj a daj vediet ;) .

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 4 mesiacmi #3992 od
Je to na 100% samička ;) Ozobie sa jej mení dospievaním, hormónmi a podobne. Takéto \"biele\" ozobie máva moja samička počas hniezdenia. Ak samičky nehniezdia, poväčšinou majú ozobie hnedé, ale záleží to aj od \"typu\" andulky, farby peria (tmavá, svetlá)a iných faktorov.

Takže kľudne jej kúp samčeka, jej ozobie určite nezmodrie. Maximálne jej ešte viac vybledne, prípadne jej zhnedne ;)

Držím palce pri odchove :)

• okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 4 mesiacmi #3993 od
:) Dakujem z odpovede, veľmi ste mi pomohli! Snáď si tý dvaja padnú do oka. :P

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 4 mesiacmi #3996 od
Moja Roxxinka mala tiez taketo ozobie ked som si ju priniesla :) SOm sa cudovala ze jej aj bezove v strede :laugh: a teraz ho ma uplne hnede...drzim ti palceky s tym odchovom, mojmu pariku sa totizto tiez chytsma dat budku ;)

Čas vytvorenia stránky: 0.094 sekúnd
Andulka 2005 - 2017. Všetky zobrazené ochranné známky, fotografie a informácie sú majetkom ich oprávnených vlastnikov.
Tento projekt zrealizovala firma holdysoftware.sk