Topic-icon nova samicka...

• -ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 3 mesiacmi #4166 od
vytvorená téma: nova samicka...
ahojte, kupil som si novu andulku samicku a jedneho samceka uz mam davnejsie(8 mesiacov). Dal som ich do dvoch klietok tak niesu spolu, ale su v jednej izbe... mam dat radsej do inej izby jednu andulku? alebo ich mozem nechat v jednej izbe, či ich mozem dat uz do spolocnej klietky?veľmi pekne dakujem za radu...uz vedia o sebe..pokrikujú si navzájom:)

Please Prihlásiť or Chcete se zaregistrovať? to join the conversation.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 3 mesiacmi #4168 od
zodpovedaná téma: Re:nova samicka...
Kľudne ich maj v jednej izbe. Ak nová andulka nejaví žiadne známky ochorenia, môžeš ich dať aj do jednej klietky. Viem, mala by sa dodržiavať istá karanténa, avšak sú choroby, ktoré sa neprejavia ani po mesiacoch. Je to na tebe. ;)
Ja osobne som dodržala karanténu maximálne tri dni. Viac som to nevydržala :P Nevedela som sa pozerať na andulky, ako sa k sebe cez dobre že nepretlačili pomedzi mriežky na klietkach :laugh:

• okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 3 mesiacmi #4169 od
ďakujem ti Jansa za odpoveď, radu...ale fakt neviem ako s nimi naložit:blink: myslel som si že to bude ľahšie..Včera ked prisla mladá Stela, tak sa Lolo k nej aj celkom mal, tokal ako blázon, kurizoval..dnes ani pomaly nevie že je tu..len tak čvirikajú, pokrikujú po sebe..a sú obidaja vonku..to neviem či je dobre..Lolo je už zvyknuty ale Stela nevie čo so sebou. mala by zostat v klietka aspon tie 3 dni? a lolo môže zatial chodit von? nejako sa k sebe nemajú...

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 3 mesiacmi #4175 od
Jaaaaaaaaaaaaaaaj, veďže ich len nechaj, nech si na seba postupne zvykajú. :) Nemôžeš od nich chcieť, aby z nich boli za pár hodín neviem akí kámoši, či zamilovaný párik. Chce to všetko čas. Aj oni sú osobnosti, každý z nich má svoju povahu a aj im trvá, kým si zvyknú na nového parťáka, nové prostredie, ľudí...
Ako som už písala. Ak je andulka navonok zdravá a máš ju z \"dobrého zdroja\", kľudne ich daj do jednej klietky a tú druhú odlož. Nepúšťaj ich oboch ale aspoň dva dni, aj keď sa budú dožadovať ísť von. Nech si nová andulka zvykne na novú klietku. Oki? ;)
Držím palce. :)

A nezabudni v klietke, kde máš samčeka trochu pomeniť hračky, prípadne daj do nej nejaké nové konáriky (prípadne nimi nahraď tie staré), aby si samček príliž nebránil svoje teritórium a nerobil samičke zle. Aj keď.. ak jej začal tokať, nemal by v tom byť problém ;)<br><br>Upravovaný príspevok: Jansa, v: 07/09/2007 07:40

• okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 3 mesiacmi #4178 od
Jansa, oki, dam im cas nech si teda zvykajú...samček Lolo je v poho, nevyzerá že by si bránil teritórium...len dúfam že samička Stela si nájde potravu, lebo zatial to vyzerá, že este nevie kde ju má hladat..:side: ale Lolo jej ukáže, vsak? neviem, ale včera sa mi zdalo akoby ju kŕmil..je to možné po tak krátkom čase..?...mali tak zobáky zachytené do seba a isla aj nejaka tekutina medzi nimi...Lolo k nám chodí nadalej (ked sa mu zachce), Stela samozrejme ece nie..no dúfam že aj ju skrotíme..pojde to?..pocul som že samičky sú odmeranejsie ako samci..?..dakujem este raz Jansa

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 3 mesiacmi #4180 od
Ked mas jednu andulku krotku, druha by sa od nej mala naucit krotkosti..niekedy to tak je, niekedy nie...onno to totiz nepride samo..musis sa im venovata ked ju chces mat krotku krotit ju

Čas vytvorenia stránky: 0.090 sekúnd
Andulka 2005 - 2017. Všetky zobrazené ochranné známky, fotografie a informácie sú majetkom ich oprávnených vlastnikov.
Tento projekt zrealizovala firma holdysoftware.sk