Topic-icon andulka a vajicko

• -ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 8 rokmi 10 mesiacmi #6690 od
vytvorená téma: andulka a vajicko
ahoj. moze mi prosim niekto poradit. mam parik anduliek. cez zimu ich mam 1x. takze sa spytam takto. samicka andulky zniesla uz 2 vajicka aj ked su cez zimu v pivnici a budku nemaju.len tak na zem. nevadi to? ze ci ju to nemoze nejako oslabit, alebo tak. a este som si vsimla ze samicka tak zrychlene dycha. ale 1 x som si to vsimla asi pred 2 tyzdnami. a ked tak dycha sa jej az chvost hybe. ale samcek je kludny. ten dycha normalne. poradite mi prosim. dakujem

Please Prihlásiť or Chcete se zaregistrovať? to join the conversation.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 8 rokmi 10 mesiacmi #6691 od
zodpovedaná téma: Re:andulka a vajicko
Ak chceš, aby mali tvoje andulky mláďatká, daj im búdku (samozrejme, ak máš na odchov dostatok priestoru a možností). Stáva sa, že ak majú andulky dostatok potravy a párik si \"sadne\", začnú sa páriť a môžu byť z toho aj \"neželané\" vajíčka. Znáška mimo búdky sa rieši poväčšinou tým, že sa vajíčka odstránia. Stále je však riziko, že samička bude znášať a znášať ďalej. Je to teda na tebe. Buď im dáš búdku a vajíčka premiestniš tam, počkáš, či andulka znesie ďalšie a či sa z nich niečo vyliahne, alebo vajíčka odstrániš a uvidíš, koľko ich ešte samička znesie. Mala by zo znáškou prestať, ak z toho neuvidí žiadne výsledky, je to však individuálne. Treba počkať, ako sa situácia vyvinie. Samičky počas znášky vajíčok zvyknú namáhavejšie dýchať (vtedy hýbu schvostom). Je to normálne. Treba však dávať pozor, aby sa v nej vajko nezaseklo, to býva sprevádzané dlhodobým silným dýchaním a chradnutím samičky. Vajíčka samička znáša každý druhý deň. Stane sa, že aj tretí. Treba to sledovať. Držím palce.

Please Prihlásiť or Chcete se zaregistrovať? to join the conversation.

Čas vytvorenia stránky: 0.099 sekúnd
Andulka 2005 - 2017. Všetky zobrazené ochranné známky, fotografie a informácie sú majetkom ich oprávnených vlastnikov.
Tento projekt zrealizovala firma holdysoftware.sk