Topic-icon Staršia samička - čo ďalej?

• Jaruška
  • Jaruška-ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 8 rokmi 9 mesiacmi #6802 od Jaruška
Jaruška vytvorená téma: Staršia samička - čo ďalej?
Neviem či sa tu už takáto vec riešila, (nenašla som nič) ak náhodou áno tak sa ospravedlňujem :) Mám doma samičku, ktorá je už trošku staršia..predtým som mala dlho párik, ale samček už žiaľ nežije :( Samička počas života s týmto partnerom viackrát znášala vajíčka, no mláďatá sa vyliahli iba raz a prežili iba dva - tri dni.. Teraz by som chcela kúpiť ďalšiu andulku, aby nebola sama, no váham či by to mala byť tiež samička, kamoška :) aby nebola sama, alebo by to mal byť samček (tu sa však bojím, ak by samička zasa začala znášať vajíčka, či ju to nebude príliš vysilovať, predsa len už nie je mladá, má nejaký ten svoj vek :) Možno je to nepodstatný problém, ale ja vážne neviem ako sa rozhodnúť.. Čo budete pre ňu lepšie? Alebo je to jedno? Poradíte?

Please Prihlásiť or Chcete se zaregistrovať? to join the conversation.

• Jansa
  • Jansa-ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 8 rokmi 9 mesiacmi #6804 od Jansa
Jansa zodpovedaná téma: Re:Staršia samička - čo ďalej?
Dobre rozmýšľaš. :) Koľko rokov má tvoja samička a ako dlho bola s predošlým samčekom? Ak chceš mať mláďatká a tvoja andulka nemá viac ako 5-6 rokov, možno by som riskla dať k nej nejakého samčeka a búdku. Človek nikdy nevie. Ak mláďatká mať nechceš, prípadne je samička dosť stará, proste im búdku nedáš a hniezdiť by nemala. Ak chceš mať úplnú istotu, kúp k nej samičku. Môže tu ale vzniknúť problém, ak bola samička dlho so samčekom, či inú samičku k sebe príjme. Za pokus to ale stojí. Držím palce.

• Jaruška
  • Jaruška-ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 8 rokmi 9 mesiacmi #6816 od Jaruška
Jaruška zodpovedaná téma: Re:Staršia samička - čo ďalej?
Ďakujem za radu :) Tak som sa nakoniec po istom čase premýšľania rozhodla predsa len pre samčeka, nechcela som riskovať že sa s novou samičkou nebude znášať.. A zdá sa, že som spravila dobre, vyzerá to že si padli do oka ;) Najprv si ho poriadne poobzerala a teraz za ním všade lozí, mám pocit že sa ho snaží nejako upútať :) Tak dúfam že si to nerozmyslí a budú spolu dobre vychádzať :)

Čas vytvorenia stránky: 0.069 sekúnd
Andulka 2005 - 2017. Všetky zobrazené ochranné známky, fotografie a informácie sú majetkom ich oprávnených vlastnikov.
Tento projekt zrealizovala firma holdysoftware.sk