Topic-icon Samička začala znášať vajíčka (bez samčeka).

• -ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 11 rokmi 2 týždnami #780 od
vytvorená téma: Samička začala znášať vajíčka (bez samčeka).
Kamaratke sa stala jedna taka sranda vec s andulkou :laugh: Dlho sme si mysleli, že tato andulka je samček a napriek tomu že som vyhlasovala že to je určite samička jej dala meno Pipo. No a jedného dna tento \"samček\" zniesol vajíčko na čom sme sa super zabavali :) Je nam jasné že andulka nepočala z ducha svätého takže sa z vajíčka nič nevyliahne a kamaratka nevie či to vajíčko vybrať alebo ho v klietke nechať. \"Najlepšie\" na tom je že andulka zniesla ešte jedno vajíčko a stale na nich sedí. Čo teda robiť? Vytiahnuť vajíčka a kúpiť andulke samčeka alebo ich nechať v klietke nech sa dalej hra na budúcu mamičku :) Poradte prosiiim. Budem vdačna :)<br><br>Upravovaný príspevok: admin, v: 05/12/2006 20:19

Please Prihlásiť or Chcete se zaregistrovať? to join the conversation.

• okoloidúci
  • okoloidúci
pred 11 rokmi 2 týždnami #781 od
zodpovedaná téma: Samička začala znášať vajíčka (bez samčeka).
Ospravedlnujem sa za viac vložení ale fakt mi to blbne a vyhadzuje mi to nejaké trapne okienko ktorému nerozumiem ani slovo a vklada mi to stale znova a znova...som zúúúúfala z toho<br><br>Upravovaný príspevok: admin, v: 05/12/2006 20:28

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 11 rokmi 2 týždnami #782 od
Určite by som jej kúpila parťáka, nie kvôli tým vajíčkam, ale preto, že som zastánca toho, že andulky nemajú byť držané osamote, ale aspoň vo dvojici.
Čo sa týka tých vajíčok.
Nech samičku nechá doznášať vajíčka a potom ich treba odstrániť.
Kam ich vlastne zniesla? Do búdky? Do klietky?<br><br>Upravovaný príspevok: admin, v: 05/12/2006 20:29

• okoloidúci
  • okoloidúci
pred 11 rokmi 2 týždnami #783 od
Do klietky lebo búdku nemá. Vravela som kamaratke nech kúpi o niečo väčšiu klietku a nech tam da budku a kúpi nejakého samčeka ale neviem či s tym niečo spravi pretože ta andulka je v podstate jej brata ktorý jej ju dal nastarosti lebo odišiel do anglicka.<br><br>Upravovaný príspevok: admin, v: 05/12/2006 20:30

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 11 rokmi 2 týždnami #784 od
Búdku nech jej určite nedáva. Ak jej samička začne znášať oplodnené vajíčka treba počítať s tým, že v jednej znáške bude od 4 do 9 mláďat a to 2-3x do roka. Kam dá tie mláďatá? Je to radosť a potešenie ale aj starosť okolo toho všetkého a potom starosť čo s mláďatami potom... Majú skončiť v chovprodukte???

Takže... Nech jej vajíčka odoberá preč, ak ich znáša na dno kliekty. Nech jej kúpi partnera, nech samička nie je sama. Na zimu by už andulky bez stimulácie vajíčka znášať nemali. Nech jej nedáva často varené vajíčko a naklíčené proso (max. raz do mesiaca).<br><br>Upravovaný príspevok: admin, v: 05/12/2006 20:30

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 11 rokmi 2 týždnami #790 od
Myslim si presne to co Jansa. Musia pockat kym doznasa vajicka, potom ich odobrat a kupit samceka. Budku nech zatial nekupuje, lebo aj keby chceli mat mlade, parik by mal byt spolu aspon 2 roky... Ja by som sa tesila, keby mi samicka zacala znasat vajicka (aj keby bola sama), aspon by som na 100% vedela jej pohlavie a ze sa citi byt pripravena odchovat mladata a ma na to dobre podmienky.;) Drzim palce:)<br><br>Upravovaný príspevok: admin, v: 05/12/2006 20:30

Čas vytvorenia stránky: 0.085 sekúnd
Andulka 2005 - 2017. Všetky zobrazené ochranné známky, fotografie a informácie sú majetkom ich oprávnených vlastnikov.
Tento projekt zrealizovala firma holdysoftware.sk