Topic-icon Skúsenosti s hovoriacou andulkou

• -ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 10 mesiacmi #1598 od
vytvorená téma: Skúsenosti s hovoriacou andulkou
Moja ostatná andulka bola samička, nikto ju neučil hovoriť alebo opakovať zvuky, no naučila sa povedať svoje meno (volala sa Filip, pretože sme si najskôr mysleli, že to bude samček). Okrem toho sa naučila opakovať rôzne zvuky. Hlavne smiech, pískanie a tak.

No o andulke, samčekovi, ktorého sme predali, sme sa dozvedeli, že dnes ovláda už 32 slov (má 4-5 rokov). Čo je celkom zábavné.

V múdrych knihách sa píše, že postup pri učení je dosť jednoduchý. Posadíte si andulku na prst pred ústa a opakujete slovo, ktoré ju chcete naučiť. A robíte to denne aspoň 5-10 minút. Slovo musíte opakovať stále rovnako.

Aj som to skúšala pri mojej novej andulke, ktorá bude zrejme tiež samička, ale akosi na to nemám nervy. Totiž moja andulka má záľubu v obhrýzaní úst a ak z nich počuje svoje meno, mylne sa domnieva, že sa mi žiada jej prítomnosť v dutine ústnej. :sick:

Zato sa už naučila napodobniť vŕzganie stoličky a štart počítača. ;) To veľmi rada demonštruje pri počúvaní CD skupiny Družina. Teda nieže by mi to vadilo, ale dosť to kazí umelecký dojem. :)

Podobne sa správali všetky moje andulky. Svoju slovnú/zvukovú zásobu si precvičovali zásadne v hluku. Či už to bola hudba alebo diskusia medzi viacerými ľuďmi.

Please Prihlásiť or Chcete se zaregistrovať? to join the conversation.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 10 mesiacmi #1631 od
zodpovedaná téma: Re:Skúsenosti s hovoriacou andulkou
Mona napísal:

Podobne sa správali všetky moje andulky. Svoju slovnú/zvukovú zásobu si precvičovali zásadne v hluku. Či už to bola hudba alebo diskusia medzi viacerými ľuďmi.

To je normálna reakcia...Čo sa týka toho sedenia
na prste.Nemusí to tak byť.Nie je pravidlo,že andulka musí sedieť na prste,aby sa naučila rozprávať.Pravidlo je,že najlepšie vníma ľudský hlas podvečer a na výuku
si zvolíš pravidelnosť a prihováraš sa jej často,bez ohľadu na okolnosti.Vyžadovať od andulky pozornosť vtedy,keď sa človeku chce je odsúdené na neúspech.To je ako s ľuďmi.Ak sú mysľou inde,nemajú šancu sa niečo nové naučiť a tak aj andulka.Ak sa jej chce momentálne
lietať,nebude sedieť a počúvať.Ak sa jej chce vopchať do úst,nie je ten správny čas jej rozprávať,keď skúmanie obsahu tvojej ústnej dutiny je pre ňu omnoho zábavnejšie;)

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 10 mesiacmi #1868 od
no tak moje skusenosti s ucenim andulky su celkom dobre.Treba ju dobre ochocit,najlepsie je ked je sam v klietke aby sa na vas nevykaslal ked sa s nim budete rozpravat....
No prve slovo som zvolil meno( Miki).Teraz ked zacuje Miki sa tak zamysli a potom zacne vypiskovat a medzitym hovori \"miki,miki\".Potom je este dobre pustat mu hudbu akukolvek a uvidite ako bude na to reagovat.Ak si bude do toho vypiskovat tak je dobre.Mate schopnu andulku a mozete zacat z ucenim dalsich slov....

...Je to ako ked ucite rozpravat novorodena.Chce to vela trpezlivosti a vela casu.Musite to slovo ktore ju chcete naucit hovorit opakovat stale dokola.Ako napisal niekto predomnou staci aj 10-15 minut denne ale aspon tyzden.Ked uz su nejake naznaky ze to slovo ma uspech skuste mu povedat zase jeho meno.....
Napr ucite ho slovo \"Nazdar\" tak mu potom skuste povedat \"Nazdar Miki\" a tak.

Skusajte,andulky sa to da naucit a hovoria perfekne,maju radi hudbu....Len to neprehanajte aby vas potom vasa andulka neposlala do p*** :D

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 9 mesiacmi #2276 od
:) nas juro povie juro, ahoj, peto, jerry... to vsetko sa naucil tak pred piatimi rokmi. teraz som s nim doma, tak som sa podujala naucit ho povedat mama:))
tak drzte palce. nevedela som ako na to, ale budem sa drzat vasich rád:)

Čas vytvorenia stránky: 0.083 sekúnd
Andulka 2005 - 2017. Všetky zobrazené ochranné známky, fotografie a informácie sú majetkom ich oprávnených vlastnikov.
Tento projekt zrealizovala firma holdysoftware.sk