Topic-icon Dnes nám zomrel Zelený!

• -ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 7 mesiacmi #5990 od
vytvorená téma: Dnes nám zomrel Zelený!
V sobotu sme kúpili synčekovi k narodeninám dve andulky. Keďže boli zelená a modrá, tak sme ich aj pomenovali (ako chobotničky v českom seriáli). A čo sa nestalo... Dnes nás opuslil Zelený! Plakala som ako dážď. Čo sa tak mohlo stať, prečo, prečo, prečo? Bolo to strašné, prísť domov, tešiť sa na ne a v tom ho nájsť ležať nehybne na dne klietky. Hrozný pohľad. A Modrá, tá z toho bola hotová. Ani som nemohla mŕtvolku vybrať von z klietky. V kuse si na Zeleného sadala, kdesi ho posúvala. Keď sa mi to už podarilo, sadla smutne na klietku a otočila sa úplne niekam ...
Mala som pocit, že je totálne smutná. Tak sme vzali oboch-živú Modrú aj chudáčika Zeleného a hybaj s nimi do chovateľských, kde sme ich kúpili. Modrú sme tam nechali na pozorovanie a Zeleného dali do mrazničky. Vraj ho potom prezrie odborník. No mne je to veľmi-veľmi ľúto a nechápem, čo sa mohlo stať. Má s tým niekto skúsenosť?

Please Prihlásiť or Chcete se zaregistrovať? to join the conversation.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 7 mesiacmi #5993 od
zodpovedaná téma: Re:Dnes nám zomrel Zelený!
To je mi velmi luto :( Ale ja by som si Modru nechala a radsej jej dokupila noveho samceka.Ten navrat do chovaca,pre nu nebol podla mna najstastnejsie riesenie.Aj ked ste to mysleli dobre...

• okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 7 mesiacmi #5995 od
Viki, dakujem za nazor.
Aj ja si to myslim, ale ona bola taka smutna a v chovatelskych ihned ozila - ked pocula svojich. Problem bolv tom, že prave nemali žiadne andulky a cakali na nove. Tych par Alexandrov a koriel, čo tam mali jej spravilo lepsiu naladu.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 7 mesiacmi #6003 od
Je mi to veľmi ľúto, ale žiaľ, stáva sa to. Mohlo sa stať čokoľvek. Stres zo zmeny prostredia, vnútorné ochorenie, kolabs, vnútorné zranenie spôsobené nejakým nárazom. U anduliek sa tieto veci stávajú bežne a veterinár ani nemusí zistiť čo sa stalo. Tú modrú andulku ste nemuseli hneď vracať do obchodu. Stačilo k nej kúpiť druhú andulku ;) Verím, že si ju vezmete späť aj s iným kamarátom. Andulky sú veľmi prispôsobivé a zvyknú si na nových kamarátov. :)

• okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 7 mesiacmi #6005 od
Vďaka, Jansa za podporu. Mám novinku-dnes sme Modrej vybrali nového spoločníka-dúfam, že spoločníka. Krásny tmavo-tyrkysový fešák
(nevieme určite, ani predavač si nie je istý). Ale je fešný... My sme Modrú nevrátili, len odniesli na \"pozorovanie\". A už má dvojičku. Nechali sme ich tam ešte pár dní, nakoľko s manželom cestujeme do zahraničia (5 dní), a detičky 7 a 4 ročné si sami neporadia. Nechceme zaťažovať babku... Takže sa veľmi teším na nového vtáčika, už sa neviem dočkať, kedy bude doma. Tak ja zajtra letím a ozvem sa, keď už budú obaja u nás doma. Majte sa a prajem veľa radosti z vašich miláčikov.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 7 mesiacmi #6006 od
ak ich uz budete mat doma pokus sa odfotit im detailnejse ozobie a hod to sem mozno ti poradime ak predavac nevedel :silly:

Čas vytvorenia stránky: 0.126 sekúnd
Andulka 2005 - 2017. Všetky zobrazené ochranné známky, fotografie a informácie sú majetkom ich oprávnených vlastnikov.
Tento projekt zrealizovala firma holdysoftware.sk