Topic-icon umiestnenie klietky

• -ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 3 mesiacmi #4025 od
vytvorená téma: umiestnenie klietky
Ahojte!Chcel by som sa spýtať, kde by bolo najlepšie umiestnit klietku s andulkou? Máme veľmi malý byt...moja izba je vlasne aj obývačka a klietku mám pri telke a okne..tak neviem či je to dobré pre ňu...poraďte prosím kam ju dať..a ešte:koľko by mala andulka spať alebo kedy by už mala mať kľud,pokoj večer? Ďakujem

Please Prihlásiť or Chcete se zaregistrovať? to join the conversation.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 3 mesiacmi #4026 od
zodpovedaná téma: Re:umiestnenie klietky
Miesto medzi oknom a telvízorom je naozaj zlá kombinácia pre umiestnenie klietky s andulkou. Klietka má byť niekde, kde nie je prievan, mala by byť umiestnená aspoň pri jednej stene, nie je dobré ju mať v otvorenom priestore, kvôli pocitu bezpečia u andulky. Aj elektrické spotrebiče sú nevhodné v blízkosti akýchkoľvek zvierat. Ťažko ti poradím, ak neviem, aký nábytok máte doma. Najlepšia by bola nejaká komoda pri stene aklietka na nej cca vo výške hornej časti ľudského tela, najlepšie vo výške očí.
Čo sa týka spánku.... Ak dlho pozerávaš telku, prikri klietku nejakou tmavou ale vzdušnou látkou a stíš televízor, aby andulka mohla odpočívať.Čo sa týka potrebnej dĺžky spánku u anduliek... na to ti ťažko niekto odpovie. Oni si pospia aj cez deň, takže sa nemusíš báť, že bude trpieť nedostatkom spánku. Musí mať na to ale vhodné podmienky, to znamená žiadny rachot v byte po celý deň, hlasná hudba a podobne.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 3 mesiacmi #4028 od
Smejlik, ja ked som este byvala v garzonke, tak som mala klietku na komode vedla postele a stolika. Tak, ze okno bolo na jednej strane izby, postel presne oproti po pravej strane skrine a aj tato komoda a televizor na opacnej strane blizko pri okne. Na noc som ich vzdy zakryla latkou a svietil mi len televizor, ktory nebol velmi nahlas. Jansa dobre napisala, ze nesmu mat hluk a rev, lebo to oni maju taky zvyk, ze skusaju, kto dokaze viac kricat a potom ti to bude revat zo vsetkych stran. Ale vecer ked je celkom klud tak pri televizore zvyknu stebotat, pokial maju klietku zakrytu a vytvorenu tmu. Rano vacsinou tiez cusia ale ja som tie moje musela zo zaciatku krotit, lebo ma budili. Teraz si uz zvykli (hoci uz tam nebyvame a oni su v inej izbe), ze cusia ako vos pod chrastou ale rano akonahle pocuju ze otvorim dvere na svojej izbe a urobim par krokov uz aj sa hlasia, ze ich mam prist odkryt a nakrmit. Takze zosuladit sa s adulkou to je len vec cviku.

• -ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 3 mesiacmi #4029 od
Dakujem za odpoved a rady, skusim ju niekde teda dat aby bola s nami ale bez toho prievanu a hluku (aj ked je vacsinou vonku a sadne si tam kde jej je prijemne:) )...vecer ked ju prikrijrm a bude chcet spat asi ju premiestnim do komory lebo tam neni ziadny hluk...

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 3 mesiacmi #4030 od
ja napriklad svoje andulky na noc umiestnujem na noc na chodbu.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 3 mesiacmi #4031 od
Nesposobuje im to premiestnovanie vacsi stres? Neberte to tak, ze vrtam, fakt ma len zaujima, ze ako na to reaguju.

Ja andule na noc len zakryjem takym zavesikom a stisim TV. Kedze byvam v 1i byte, moja obyvacka je zaroven spalnou, a vecer tam maju normalny klud, a teda aj v noci. Ja myslim, ze take normalne zvuky, prirodzené ich nerusia, cize ich netreba na noc davat do komory, nie?

Čas vytvorenia stránky: 0.170 sekúnd
Andulka 2005 - 2017. Všetky zobrazené ochranné známky, fotografie a informácie sú majetkom ich oprávnených vlastnikov.
Tento projekt zrealizovala firma holdysoftware.sk