Topic-icon Hluk pri klietke

• Mirkohrib
  • Mirkohrib-ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 8 rokmi 10 mesiacmi #6769 od Mirkohrib
Mirkohrib vytvorená téma: Hluk pri klietke
Potreboval by som radu, Chovam celorocne andulky, mam voliery vbudovanu vo velkej drevenej bude, voliera ma rozmery vyska 170 cm, sirka 80 cm dlzka 80cm, mam tam dve budky na hniezdenie, v rovnakej vyske, aby ich to nedrazdilo, mam dva pariky, pepo a linda, viktor a ria. Chovam ich v anglicku celorocne vo voliere, teploty v zime okolo 2-10 stupnov, v noci niekedy ide aj -4 ale v takom pripade mam inracervenu lampu ktoru im cez noc zapnem, no v podstate nevyzera to aby im to vadilo, myslim zima, mam tam aj kamery tak ich aj kontrolujem v zimnom obdobi. Su velmi hrave, maju vela prietoru tak vyvadzaju kde sa len da, radost na nich pozerat. Ale mam jeden problem, uz ich mam okol 3 rokov a nechcu sa parit, mam taky dojem ze tu mam len jeden problem a preto potrebujem poradit, za plotom v zahrade mi premava vlak, no nie je to len pomaly vlak, ale ide tade aj rychlostny, a ten robi strasne hluk a je ho citit, co je ale najhorsie, premava asi kazdych 20 minut 24hodin denne, na andulkach som si vsimol, zo zaciatku ze sa bali, ale teraz im to podla mna nevadi, lebo sa neplasia co sledujem aj na kamerach. Ale mam taky dojem ze im to brani v pareni a hniezdeni, v noci maju aj svetlo zapnute, no nic, z jari zamicky chodia do budie, travia tam vela casu ale nikdy som nenasiel ani jedno vajicko, tak by som potreboval poradit, ale asi to tak vyzera ze to bude ten hluk z vlakov. Dakujem

Please Prihlásiť or Chcete se zaregistrovať? to join the conversation.

• AndyCherry
  • AndyCherry-ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 8 rokmi 10 mesiacmi #6771 od AndyCherry
AndyCherry zodpovedaná téma: Re:Hluk pri klietke
1. nemalo byť večer zaplé svetlo
2. musí sa im dávať vhodná potrava
3. mal by si im dať nejakú inú klietky dovnútra aj s búdkou(keď si myslíš že im to spôsobuje ten hluk) + www.andulka.sk/content/view/14/77/
stačí si prečítať tento web WWW.ANDULKA.SK ;)

• Jansa
  • Jansa-ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 8 rokmi 10 mesiacmi #6777 od Jansa
Jansa zodpovedaná téma: Re:Hluk pri klietke
Dovolím si nesúhlasiť s AndyChery... slabé nočné svetlo andulkám nevadí. Dokonca ho mnohí chovatelia nechávajú zapnuté v čase hniezdenia anduliek (prevažne v zimnom období, keď sú krátke dni).

Čo sa týka tých vlakov, ani v tom nevidím problém, andulky si vedia zvyknúť na mnoho vecí vo svojom okolí, ak s tým žijú denne. Dávaš im potravu vhodnú na hniezdenie? Ja osobne by som dala ešte jednu až dve búdky navyše, ak sú v spoločnej voliére (pre istotu). Aké rozmery búdok vlastne máš? Si si itý, že máš dva páry? Mne sa totiž posledný rok moje andulky tak \"prefarbili\", že už neviem, čo je samček a čo samička. :cheer: Pária sa vôbec medzi sebou? Zodpovedz tieto otázky a uvidíme ďalej. ;)

• Mirkohrib
  • Mirkohrib-ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 8 rokmi 10 mesiacmi #6789 od Mirkohrib
Mirkohrib zodpovedaná téma: Re:Hluk pri klietke
no uvidim tohto roku, ono je to tak jeden parik sa k sebe sprava zamilovane, takze vyzera to nadejne, ja by som ich mal asi rozdelit, len pockam do jary, tak ich rozdelim, a zacne davat vajecnu miesanicu a prestanem kupovat tu zmes ked sa paria, je to v podstate ta sita zmes, ale je to uz vysusene, tak skusim radsej cerstve, a pupavove listy to miluju, ale s mierou. Inac teraz som im vymenil svetlo za infrcervene ktore aj viac hreje, pri takejto zime to bude lepsie, zakupil som aj kameru tak ich dost casto sledujem z obyvacky ci sa paria alebo nie, ale to bude skoro, coskoro sa zacnu preperovat, tak vyckam do marca az aprila tak sa uvidi, budky maju dve, ale som si vsimol ze samicka so zamilovaneho paru nakuka a navstevuje budku, tak je top asi dobre znamenie, ale radsej nezahovaram. Uvidime, ja s tym suhlasim v noci slabsie svetlo je super, lebo pri hocijakom hluku vonku sa lakaju alietaju po voliere tak si mozu ublizit, a teraz ked tam mam kameru tak je to vidiet, su ovela pokojnensie, a menej bojazlive, zatial tolko dakujem za odozvy.

Čas vytvorenia stránky: 0.092 sekúnd
Andulka 2005 - 2017. Všetky zobrazené ochranné známky, fotografie a informácie sú majetkom ich oprávnených vlastnikov.
Tento projekt zrealizovala firma holdysoftware.sk