Topic-icon Ako ich odnaucit

• -ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 10 mesiacmi #1032 od
vytvorená téma: Ako ich odnaucit
Podla mna najhorsi zlozvyk ktore mozu andule chovane v byte mat, je ze si zvyknu sediet na garnizi nad oknom. U nas to zacal Jergus, ktory je divoky a kedze su andulky instinktivne take, ze si sadnu na najvyssie miesto, ked som ho prvy raz pustila, sadol hore a uz tam ostal. No a tie dalsie dve samozrejme za nim. Uz mi s tym riadne pilia nervy.. najradsej by som ich od toho oducila. Teraz ked mam ten vtaci strom vkladam do neho velke nadeje, ale aj tak sa najde jeden, ktory najradsej hore vyleti a ja by som ich to chcela odnaucit. Kedze meriam len 164 cm, mam na nich take dlhe pravitko, ktore ked im ukazem tak uz vedia, ze tam nesmu sediet, pripadne si Lilly na neho nasadne a ja ju dam dole. Problem je, ze ja by som chcela aby tam vobec nesadali. Neviete ako by som ich to mohla odnaucit, ked vynechame to, ze ich naucim na vtaci strom? Mozno by som tam mala docasne pripevnit nieco, coho by sa bali alebo tak nejak...

Please Prihlásiť or Chcete se zaregistrovať? to join the conversation.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 10 mesiacmi #1033 od
zodpovedaná téma: Re:Ako ich odnaucit
Luci aj keby si tam dala nieco coho sa boja tak po case sa osmelia a budu tam hore opat. U nas je to tak isto. Sedia tam preto lebo maju potom nadhlad a lepsie vidia co sa v izbe deje. Kedze je Jergus divoky a sa ta boji je pochopitelne, ze sedi prave tam. Neviem ci sa to da odnaucit a ked hej tak to bude veeeelmi tazke...

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 10 mesiacmi #1035 od
Lucka na vtáčí strom pokvačkať kopec senegalu.Predpokladám,že po čase si vypestujú návyk,že tam sú dobrotky a tam im je dobre a prestanú chodiť na garnižu.Trpezlivosť.Chodenie na garnižu je podmienený reflex a podmiené reflexy sa dajú vytlačiť novým:kiss:<br><br>Upravovaný príspevok: Nika, v: 15/12/2006 17:06
Prílohy:

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 10 mesiacmi #1036 od
Ešte mám jeden tip.Vyrobiť im toto a dať na skriňu s patričnou dávkou senegalu ;)
Prílohy:

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 10 mesiacmi #1079 od
to je pekne nika...ale vyzera to veeelmi zlozito! :(

• -ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 10 mesiacmi #1101 od
Hmm, takze navesat dostatocne vela senegalu a tak ich ucit na nieco nove... a hlavne vela trpezlivosti... aj ta hracka sa mi velmi paci. aspon mam inspiraciu na dlhe zimne vecery. celkom dobry tip. Povyrabam im nejake hracky. Najma Lilly vyzera z tych, ktori sa nenechaju dlho na hracky lakat, takze by ostatne mohli hadam casom opakovat. No drzte mi palce, lebo ma porazi :laugh:

Čas vytvorenia stránky: 0.206 sekúnd
Andulka 2005 - 2017. Všetky zobrazené ochranné známky, fotografie a informácie sú majetkom ich oprávnených vlastnikov.
Tento projekt zrealizovala firma holdysoftware.sk