Topic-icon 2neskrotene andulky

• -ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 7 mesiacmi #2729 od
vytvorená téma: 2neskrotene andulky
Ahoj, pred istym casom som si kupila adulku-Pipi- a myslim si, ze sa mi ju vcelku podarilo skrotit. Nebala sa ma, z klietky ku mne lietala pre potravu, sedela mi na hlave...atd Teraz sme jej dokupili dalsiu, myslim mladu andulku a tu nastal ten PROBLEM.Mlada je zo mna uplne mimo a Pipi tiez uplne zdivocela. Tie dve sa k sebe dost maju, ale na mna akoby uplne zabudla.:dry:
Rozmyslam, ze ich asi od seba oddelim do 2 klietok a aj mala si na mna rychlo zvykne. Co myslite???

Please Prihlásiť or Chcete se zaregistrovať? to join the conversation.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 7 mesiacmi #2731 od
zodpovedaná téma: Re:2neskrotene andulky
Co tak napisat namiesto \"teraz\" (teraz moze byt aj 2 tyzdne aj 2 dni;) ) presny cas, lebo si to zoberm, ze niektore andulky sa krotia rychlejsie ine pomalsie (priklad: cipu som nemusel ani krotit, lebo predpokladam, ze chovatel ju bral na ruky a tak je krotka a rikiho krotim uz pomaly rok(presne v juli tomu bude 1 rok) a este stale javy len male znamky krotkosti ale ja pevne verim, zer ho skrotim).
Co sa tyka toho, ze tvoja druha andulka zdivela to ti neviem poradit, ale urcite ti poradi niekto iny z tohto fora.
Cize odpoved na tvoju otazku je: v prvom rade napis presny cas kolko ju mas a nemysli si, ze zdivena andulka sa da skrotit za 1 tyzden alebo kolko ju mas.<br><br>Upravovaný príspevok: tomulino, v: 12/04/2007 17:40

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 7 mesiacmi #2735 od
Nestresuj ;) Toto je normálne správanie u anduliek. Neboj, Pipi sa ukľudní a znovu budete kámoši a bude k tebe znovu chodiť a druhý drobec sa pomaličky tiež osmelí a odkuká veľa vecí od Pipi. Daj im čas, venuj sa im obidvom. Ak sa ti podarilo získať dôveru u jednej andulky, nebude to až také zložité aj u druhej :)
Takže trpezlivosť.

A v žiadnom prípadne ich nerozdeľuj do dvoch klietok. Ide ti o tvoj dobrý pocit z krotkých anduliek v priebehu pár týždňov, alebo o ich spokojnosť a radosť, že sú spolu?

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 7 mesiacmi #2738 od
S krotenim to je vzdy hop alebo trop. Velmi vela zalezi od povahy andulky ale aj od toho ci uz ju predtym vychovavali ku krotkosti, alebo bola od narodenia divoka.

Ak tvoja prva andulka bola krotka a teraz trochu zdivela pri druhej, tak casom ver tomu, sa opat vrati k svojej krotkosti, ked sa trochu \"vyblazni\". To ci ta druha skrotne popri nej to je otazne a zavisi od jej povahy.

Ja som mala najskor dve krotke andule a ked som k nim pridala uplne divokeho Jergusa tak aj oni ostali dive. No casom sa vratili k svojej krotkosti. S Jergusom to uz islo velmi pomaly, no pripisovala som to aj tomu, ze uz ma svoj vek a zvyky, ktore si pestoval roky. Potom sme kupili divocha Lilly a hoci je to mladatko, neviem, ako dlho ju budem krotit a ci nakoniec ostane taka krotka ako si zelam.

Zelam vela trpezlivosti.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 7 mesiacmi #2740 od
Dufam ze sa nikto nenahneva ze sem pisem ako som skrotila svoje dve rozelky, ale myslim ze nezavisi ani tak od druhu papagaja ktoreho ideme krotit, ale od jeho minulosti, veku, podmienok .....

Ja som dostala Rocinka polrocneho (z chovproduktu podotykam), skrotila som ho tak, ze som sa mu casto prihovarala, snazila sa uputat jeho pozornost. Tiez mi velmi od stipancov pomohlo, ze som si ho brala neskoro vecer ked uz bol poloochrapkany do ruk (najprv v uteraku, neskor v holych rukach), postupne som ten cas uberala az si navykol na ruky uplne pri plnom vedomi.

Maly problem nastal po roku ked som mu kupila Loriho, rocneho rozelieho kamosa. Rocinko bol tiez vyburany, z toho noveho s ktorym bude zdielat klietku, prestal mi tiez na chvilu doverovat. Ale vsetko sa dalo po par mesiacoch (ak si spominam, boli to 2-3 mes.) doporiadku a dokonca Lori ked videl ze Roko sa mojich ruk neboji, postupne povoloval viac a viac aby som ho mojkala.

Princip bol jednoduchy - ziarlivost :woohoo: !

Ved aj pri prichode noveho cloveka napr. do rodiny, je trosku napatie, papagajiky prezivaju to iste, musia sa zoznamit a otukat povahy a to nejaky cas potrva.
Len ako sa prvy anduliacik dostane do povodnych kolaji, mojkaj ho a druhy si to bude vyzadovat sam, ved uvidis, hovorim z vlastnej skusenosti.

.... a este som zabudla doplnit ze to dopadlo takto:

:kiss: Cicuska<br><br>Upravovaný príspevok: Cicuska, v: 17/04/2007 10:57
Prílohy:

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 7 mesiacmi #2747 od
Cicuška, prečo by nám to malo vadiť? Srdečne tu uvítame rady a skúsenosti aj pri chove iných malých papúchov ;) Dobrá rada je predsa nad zlato. ;)

Čas vytvorenia stránky: 0.099 sekúnd
Andulka 2005 - 2017. Všetky zobrazené ochranné známky, fotografie a informácie sú majetkom ich oprávnených vlastnikov.
Tento projekt zrealizovala firma holdysoftware.sk