Topic-icon krotenie Pipka

• -ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 9 mesiacmi #5219 od
vytvorená téma: krotenie Pipka
Pipko je moj samcek andulky, mam s krotenim trochu problemy... Dostala som sa k nemu tak, ze nam vletel do bytu a potom som si ho uz nechala. Mal vtedy obity zobacik a nieco s nozickou - to sme dali rychlo do poriadku. Situacia je ale taka, ze mam ho uz 3,5 roka a stale si na nas neprivykol. Kazdy den nanho rozpravame, davam mu ruku pomaly do klietky, ale on je strasne vyplaseny a tisne sa na druhu stranu klietky. Uz sa mi podarilo niekolkokrat sa ho jemne dotknut, pohladkat ho alebo si aj sadol na chvilu na prst ale po par sekundach splasene odletel na druhu stranu klietky. S jedlom som to tiez skusala, ale on bol vzdy len vystresovany a kukal na moju ruku, ze ci mu nejdem ublizit alebo co... Problem je v tom, ze neviem ako je stary... Je mozne, ze si uz vobec nezvykne?

Please Prihlásiť or Chcete se zaregistrovať? to join the conversation.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 9 mesiacmi #5227 od
zodpovedaná téma: Re:krotenie Pipka
Nehovorím to rada, ale tohto už asi ťažko skrotíš. Kto vie, kde bol predtým, ale podľa jeho správania asi vo voliére s inými andulkami a je proste od malička plachý. Ďalším faktorom krotkosti je aj povaha andulky. Niektoré skrotnú, iné nie. Netreba sa však vzdávať, možno sa to časom podarí. Držím palce :)

• okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 9 mesiacmi #5232 od
ach no to som predpokladala :( skoda no, je strasne zlatucky, tak ale budeme dalej skusat. dakujem za odpoved

• okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 9 mesiacmi #5241 od
jansa, este by som sa chcela opytat, pomohlo by, keby som mu zohnala kamarata/kamaratku? ak ano, co by bolo lepsie - samceka alebo samicku?

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 9 mesiacmi #5243 od
Určite mu kúp parťáka, najlepšie samčeka. A ak by si mala možnosť, tak nejakého 6-týždňového od chovateľa, ktorý má krotké mláďatá, čiže ich privyká na ľudské ruky a na prítomnosť človeka. Ten plachý samček by sa mohol čo to priučiť od mladého krotkého samčeka a hádam stratí aspoň časť svojej plachosti. Za pokus to určite stojí a hlavne mu bude vo dvojici veselšie. ;) Len by bolo dobré mať ich aspoň dva mesiace oddelených v rozdielnych klietkach a hlavne izbách a mladého samčeka si na seba naučiť, inak môže byť (nemusí) plachý ako samček, ktorého už máš.

• okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 9 mesiacmi #5245 od
jej no super, uz mi je to ovela jasnejsie, dakujem. ja som uz davno chcela kupit mu partaka, ale bratovi dost vadi, ked si pipko spieva (skrieka) a ked budu dvaja, tak to budu o to hlasnejsi. no ale ma proste smolu, rodicia su tiez za to, aby sme mu zohnali kamarata. mamina ma jednu kolegynu, ktorej manzel chova andulky (nie pre peniaze, mam taky dojem, ze ich vobec nepredava), takze skusim od neho :)

Čas vytvorenia stránky: 0.085 sekúnd
Andulka 2005 - 2017. Všetky zobrazené ochranné známky, fotografie a informácie sú majetkom ich oprávnených vlastnikov.
Tento projekt zrealizovala firma holdysoftware.sk