Topic-icon Ako zaujať andulku?

• -ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 3 mesiacmi #6490 od
vytvorená téma: Ako zaujať andulku?
Už dlhšiu dobu si neviem poradiť, ako mám zaujať moje andulky. Nedokážem si získať ich pozornosť. Keď sú v klietke, prihováram sa im, vôbec ich nezaujímam. Venujú sa sebe, alebo čisteniu, alebo jedia, proste majú ma na háku. keď sú vonku, buď sedia na skrini a \"oštikávajú\" tam návod od hry. Neviem prinútiť Tara, ktorý je celkom krotký, aby bol chvílu so mnou a počúval ma, alebo tak. Keď ho zoberiem na prst, posedí chvílu, porozhliada sa, a už opäť letí na skriňu, alebo za partnerkou. Baby je zas vynaliezavejšia, zatiaľ čo Taro sa hrá oštikávaním, alebo sa čistí, ona preskúmava všetky zákutia mojej izby, objavje neprebádané veci, ale zato je veľmi bojácna, ona si na prst sadne, iba ak tam mám kúsok senegálskeho prosa. Jej pozornosť takisto neviem prilákať. Ani hračkami na stole, ani ničím. Pokúsila som sa jej zriadiť pri mne an stole také malé ihrisko, špagátiky, zvonček, hračky. papiere na oštikávanie, malú misku s krmivom, nič ich neprilákalo ku mne. Ako mám upútať ich pozornosť na seba? Je mi jasné, že keďže sú dvaja, nepotrebujú ma k životu nejako, ale mohli by raz prísť na prieskum aj ku mne.

Please Prihlásiť or Chcete se zaregistrovať? to join the conversation.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 3 mesiacmi #6493 od
zodpovedaná téma: Re:Ako zaujať andulku?
A čo tak skúsiť senegálske proso, prípadne pochúťku, ktorú milujú (napr. mrkvu, jablko)a dávať im to iba z ruky? Aby sa proste naučili,že to dostanú iba od teba? ;)

Please Prihlásiť or Chcete se zaregistrovať? to join the conversation.

Čas vytvorenia stránky: 0.716 sekúnd
Andulka 2005 - 2017. Všetky zobrazené ochranné známky, fotografie a informácie sú majetkom ich oprávnených vlastnikov.
Tento projekt zrealizovala firma holdysoftware.sk