Topic-icon Odchov len na určitý čas

• -ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 7 mesiacmi #5692 od
vytvorená téma: Odchov len na určitý čas
Ahoj. Ked začne andulka znášať a potom sa narodia maličké a ked sú už dospelé tak ich rodičia už chcú mať dalšie maličké a tie už sebstačné už nechcú. Tak? No a ja by som sa chcela spýtať, že ako náhle už sú mladatká sebestačné tak či môžem búdku odobrať a nechať deti vo volierke s rodičmi.. Môže sa to takto robiť? Dá sa znášanie prerušiť? :huh:

Please Prihlásiť or Chcete se zaregistrovať? to join the conversation.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 6 mesiacmi #5721 od
zodpovedaná téma: Re:Odchov len na určitý čas
Na to, aby sme mali zdravý odchov anduliek, potrebujeme minimálne dve voliérky. Jednu menšiu pre hniezdiaci párik (prípadne páry) a druhú väčšiu pre mláďatká, ktoré sú už samostatné. Mláďatá, ktoré vyletia ako cca 5-týždňové z búdky začnu rodičia po pár dňoch ich zotrvávania mimo nej, vyháňať zo svojej blízkosti. Síce ich ešte pár dní dokrmuje ich \"tatko\", mama je však k svojim deťom nekompromisná a surovo ich zhadzuje z bidiel a vyháňa preč, aby mohla začať znovu znášať vajíčka. Tie dni, keď ich ešte dokrmuje ich tatko, ich ten pred mamou bráni, avšak po pár dňoch sa pridá na jej stranu a začne ich vyháňať aj on. Ja, akonáhle vidím, že mláďatá dokážu samé prijímať potravu (proso, ovsené vločky, vaječnú zmes...) a vidím, že im rodičia ubližujú a vyháňajú ich zo svojej blízkosti, hneď ich preložím do druhej voliéry k ostatným andulkám. Je to nevyhnutné, inak by im mohli rodičia naozaj veľmi ublížiť. Čo sa týka prerušenia znášky, toto je zložitá záležitosť, o ktorej som už niekoľkokrát písala. Samička totiž častokrát začne znášať nové vajíčka, keď sú ešte posledné nevyletené mláďatá v búdke. O tom, ako to riešiť, napíšem niečo do obsahu tohto webu v časti Chov a odchov...., aby som to nemusela zakaždým vypisovať vo fóre, oki? ;)

Please Prihlásiť or Chcete se zaregistrovať? to join the conversation.

Čas vytvorenia stránky: 0.076 sekúnd
Andulka 2005 - 2017. Všetky zobrazené ochranné známky, fotografie a informácie sú majetkom ich oprávnených vlastnikov.
Tento projekt zrealizovala firma holdysoftware.sk