Topic-icon zvládne to?

• -ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 5 mesiacmi #6226 od
vytvorená téma: zvládne to?
Ahojky. Mám samičku, ktorá nemá samčeka, avšak je v záhradnej voliére s ostatnými pármi. Žiaden samček o nu neprejavuje záujem. Ona napriek tomu zniesla štyri vajíčka a čuduj sa svete, už má aj dve mláďatká. Ona na nich sedí, no niktorý samček ju nechodí krmiť, ani ju som nevidela jesť. Môže sa samotnej samičke podariť odchovať mladé, bez pomoci samčeka? Mne sa zdá, že tie mladé nejako nerastú. :(

Please Prihlásiť or Chcete se zaregistrovať? to join the conversation.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 5 mesiacmi #6228 od
zodpovedaná téma: Re:zvládne to?
Ahoj, tak to bude nejaky promiskuitny samcek, co ju nechal takto samu sediet na vajickach! Neverila by som, ze aj v andulcom svete to tak byva. :huh: No hadam tie malicke nejako vychova.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 5 mesiacmi #6232 od
Budeš musieť pristúpiť k ručnému dokrmovaniu mláďat, pretože samička ich nedokáže aj zahrievať aj kŕmiť naraz. Stávajú sa ale aj výnimky a sú samičky, ktoré to dokázali. Ja by som ale asi neriskovala a ručne by som dokrmovala (ak už nie je neskoro a mláďatá nie sú podvýživené). Skús ešte umiestniť krmítko s prosom, vodou a vaječnou miešanicou úplne do blízkosti otvoru búdky. Možno to samička vyrieši za teba ;) Držím palce. :)

• okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 5 mesiacmi #6233 od
Tak a už sú mladatká štyri. A všetky skoro rovnako veľké! Dnes ráno som to najmenšie zobrala a dala do búdky inému hniezdiacemu páru, ktorý ma zatiaľ iba vajcia. Teraz som to pozrela a mladatko zije a vyzerá, že ho prijali. Neviem, či to bol dobrý nápad, ale v rýchlosti ma nič lepšie nenapadlo. Tri uživí skôr ako štyri. Skúsim to s tým krmítkom. Nemôžem ho dať priamo do búdky? Je dosť veľká.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 5 mesiacmi #6237 od
A si si istá, že samičku nikto nekŕmi? Možno si to len nezbadla, ve=d sú v záhradnej voliére. A to že si dala mláďatko inému páru je podľa mňadobre. Majú mláďatká plný alebo prázdny hrvol. AK plný, takby tonemal byť problém, ak prázdny bude terab ručne dokrmovať.

• okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 5 mesiacmi #6251 od
Určite ju nikto nekrmi. Sledujem to stále. To prenesené mláďatko sa má dobre, rastie, už mu aj pierka rastú. A tie tri tiež rastú, ale pomalšie. Hrvolčeky ale majú plné. Dala som krmítko do búdky a osvedčilo sa. Dúfam, že to všetko dobre dopadne. Samička je super super mama.

Čas vytvorenia stránky: 0.085 sekúnd
Andulka 2005 - 2017. Všetky zobrazené ochranné známky, fotografie a informácie sú majetkom ich oprávnených vlastnikov.
Tento projekt zrealizovala firma holdysoftware.sk