Topic-icon vie samo žrať???

• -ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 8 rokmi 11 mesiacmi #6622 od
vytvorená téma: vie samo žrať???
ahoj.potrebovala by som poradit.malá andulka vyletela z budky mala mesiac a samička ju začala už vyhánať, kusala ju až do krvi, okrem toho ma este 2 male, ktoré v budke ostali.Tak som toho krpca dala do inej klietky. A tu je otázka....Vie sa to malé už samo nažrat a postarat sa o seba??už som ho aj skušala dávat naspať do klietky ale samička ho zase napadala a ja sa na to nemôžem pozerat.Ten krpec už normálne lieta.ďakujem

Please Prihlásiť or Chcete se zaregistrovať? to join the conversation.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 8 rokmi 11 mesiacmi #6626 od
zodpovedaná téma: Re:vie samo žrať???
Treba ich oddeliť cca týždeň po tom, ako vyleteli z búdky. Približne 3-4 dni mláďatká vyletené z búdky \"tatko\" ešte dokrmuje, potom ich však začnú obidvaja rodičia z klietky vyháňať, hlavne mama. Dôvod? Príprava na novú znášku. Ja to robím tak, že oddeleným mláďatám dávam pár dní vaječnú miešanicu. Do blízkosti bidiel, na ktorých sa zdržiavajú najviac dám krmítko s prosom a vodou, plus nechám ďalšie krmítka na klasických miestach v klietke, na to vyhradených (podľa typu klietky). Zavesím k bidlu aj nejakú prosovú tyčinku. Mláďatá sa okukajú a pomaly začnú papať. Vhodné je dávať im prvé dni napríklad aj naklíčené proso alebo ovsené vločky.

Please Prihlásiť or Chcete se zaregistrovať? to join the conversation.

Čas vytvorenia stránky: 0.096 sekúnd
Andulka 2005 - 2017. Všetky zobrazené ochranné známky, fotografie a informácie sú majetkom ich oprávnených vlastnikov.
Tento projekt zrealizovala firma holdysoftware.sk