Topic-icon Pomoc, uz neviem ako, ale vyzera to beznadejne

• Mirkohrib
  • Mirkohrib-ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 8 rokmi 6 mesiacmi #6870 od Mirkohrib
Mirkohrib vytvorená téma: Pomoc, uz neviem ako, ale vyzera to beznadejne
Tak som tu zas, trocha to rozpisem aky mam problem, Mam drevenu budu n aktorej su okna, takze svetla je tam dost, vo vnutri mam spravene dve voliery, ktore su od seba oddelene pletivom, mam v kazdej voliere parik andulie, maju tam sepiove kosti, ovocie im cerstve podavam kazdy den, 3 krat do tyzdna pupavove listy, vajecnu miesanicu podavam, kupenu z obchodu, maju piseok no porste vsetko co potrebuje andulka, vyvesene maju budky, do ktorych aj chodia, maju na piliny, a som si isty ze su starsie jak 2 roky vsetky z nich, len akosi ziadne vajicka, proste neviem, co sa deje, oni sa aj krmia, ale stale nic, my sme v podstate byvali v dost hlucnej oblasti ako som uz raz spominal mali sme rychlovlaky za plotom, tak to bol strasny hluk, ale uz sme si mesiac aj daco v klude sme sa prestahovali do velkej zahrady, tak tu je maximalny klud, naozaj neviem v com je problem, ale mam taky pocit ze sa este preperuju, tak teraz neviem ci sa v tom case aj paria, ale to naozaj neviem, ono aj samicka ak vojde do budky tak tam je 2 - 5 minut, a potom vychadza von, a naspat ide asi p hodine, ale ja som ich nevidel ani raz sa parit, tak asi v tom bude problem, a inac voliery mam rozdelene pletivom, tak som rozmyslal ze ich rozdelim niejakou doskou cez ktoru sa nebudu vydiet myslim tie pary, co vy nato? Mozno sa potrebuju sustredit na seba, ale ked vidia susedov cez pletivo tak asi to nieje ziadna vyhra, neviem prosim o radu co s tym predelenim ci je to dobry napad, dakujem

Please Prihlásiť or Chcete se zaregistrovať? to join the conversation.

• jozi
  • jozi-ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 8 rokmi 6 mesiacmi #6872 od jozi
jozi zodpovedaná téma: Re:Pomoc, uz neviem ako, ale vyzera to beznadejne
andulky v case prchnutia,teda v obdobi preparovania,nehnezdia

• Jansa
  • Jansa-ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 8 rokmi 6 mesiacmi #6879 od Jansa
Jansa zodpovedaná téma: Re:Pomoc, uz neviem ako, ale vyzera to beznadejne
Voliéry nemusíš preďeľovať doskou. Páry by sa nemali medzi sebou vyrušovať, ak sú v rôznych voliérach. Neskúšal si páry pomiešať? Prípadne ich dať spolu a počkať, či z toho niečo nebude? Ak nepomôže nič, skús oživiť chov novými andulkami. Nejaký pár ti už hádam potom začne hniezdiť. Chce to hlavne trpezlivosť. Mimochodom, búdu dostatočne vetráš? A piliny vyhoď. Andulky ich pri hniezdení nepotrebujú. Môžeš ich dať do búdok až keď sa vyliahnú mláďatá, ale nemusíš.

• Mirkohrib
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 8 rokmi 6 mesiacmi #6880 od Mirkohrib
Mirkohrib zodpovedaná téma: Re:Pomoc, uz neviem ako, ale vyzera to beznadejne
jasne buda ja kazdy den otvorena dostatocne, z vetranim problem nieje, ono este pockam toto leto a uvidim, potom dajake dokupim, ono ja som si vsimol ze jeden z parov je dost aktivny, hlavne samcek ale samicka ho stale odhana, a tam ja hlavne vidim problem, ono spociatku boli vsetci spolu az ked som si vsimol ze ten samcek ma zaujem o samicku, a samicke to vobec nevadilo, ale odkedy som ich rozdelil, tak samicka neviem neviem, nieco nieje v poriadku, necham ich takto este dva mesiace a potom skus pomiesat, alebo dokupim, len aka kombinacia dokupit ku kazdemu pariku samicku, alebo ako, jeden samcek a 2 samicky je to dobra kombinacia?

• Jansa
  • Jansa-ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 8 rokmi 5 mesiacmi #6892 od Jansa
Jansa zodpovedaná téma: Re:Pomoc, uz neviem ako, ale vyzera to beznadejne
Daj ich všetkých spolu, dokúp ešte nejaký pár a uvidíš, či sa ti niektoré z nich spárujú. ;)

• Mirkohrib
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 8 rokmi 5 mesiacmi #6907 od Mirkohrib
Mirkohrib zodpovedaná téma: Re:Pomoc, uz neviem ako, ale vyzera to beznadejne
tak som tu zas, dnes som dokupil parik, a dokonca som sa rozhodol, ze im rozsirim priestor, tak som zakupil, panely na vonkajsiu volieru, tak im to predelim, nech si vyletia aj na cerstvy vzduch ako do prirody, ten novy parik, je dost mlady, tak som ich nechal vo vedlajsiej voliere, este som ich nedal k ostatnym, ale zajtra sa pustim do voliery nech maju viac miesta a dokupil som aj budky, tak im to tam vyvesam, nech maju kam zaliezat, no inac sa musim pochvalit, ze aj manzelka mi dnes pomahala, tak uz sa nevieme dockat niejakych prirastkov, ale zatial bezvyznamne, ale uvidime, no ja som si 100 % isty, ze po tom strese a hluku co prezivali na predoslej adrese, im to trocha potrva kym sa aklimatizuju na pohodu a ticho, a novvy parik, ale dufam, ze to bude v poriadku, tak len tolko, inac dakujem za kazdu jednu radu a pomoc, naozaj si to cenim, ste fakt super kamosi, co sa tyka anduliek, ja som ich mal ked som mal asi 6 rokov, ale akosi uhynuli a rodicia mi to zatrhli, ale teraz som sa do toho dostal, tak dufam, ze budem uspesnym chovatelom, ja ich mam velmi rad, dakujem

Čas vytvorenia stránky: 0.243 sekúnd
Andulka 2005 - 2017. Všetky zobrazené ochranné známky, fotografie a informácie sú majetkom ich oprávnených vlastnikov.
Tento projekt zrealizovala firma holdysoftware.sk