Topic-icon Neposlušná mamička

• gabcura007
  • gabcura007-ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 8 rokmi 7 mesiacmi #6928 od gabcura007
gabcura007 vytvorená téma: Neposlušná mamička
Ahojte, chcela by som sa opýtať čo mám robiť so samičkou, ktorá ma vôbec nechce pustiť na mláďatká ani len pozrieť. Zvuky z búdky počuť asi tak 4 dni, ale stále keď ju zbadám vonku a prídem k búdke, aby som nakukla koľko ich je a či sú všetky v poriadku a živé, rýchlo vlezie opäť dnu, schová ich pod krídla a hrozne na mňa škrieka... ako im teda budem upratovať a kontrolovať stav, či nejaké po prípade neuhynulo a pod.?
A ešte mám jeden problémik a to ten, že druhý párik mi tiež hniezdi (teda už druhý krát, z prvej znášky nič nebolo) a samička má problém so zobáčikom, lebo jej neprirodzene prerastá a keďže ani často nechodí von, tak si ho nestíha zbrúsiť. Keď ho už mala veľmi dlhý zvykli sme zájsť k veterinárovi a ten jej ho skrátil, ale teraz neviem, či je vhodné zobrať ju preč od vajíčok.
Vopred ďakujem pekne za odpovede a vzácne rady.
Gabika :)

Please Prihlásiť or Chcete se zaregistrovať? to join the conversation.

• Mirkohrib
  • Mirkohrib-ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 8 rokmi 7 mesiacmi #6929 od Mirkohrib
Mirkohrib zodpovedaná téma: Re:Neposlušná mamička
och ako ti zavidim, ze mas take samicky, mne sa akosi nedari, nechcu sa parit, uz som fakt zufaly, no este pockam, mam ich vo voliere 3 pariky, vela stastia, je to naozaj najkrajsie stvorenie co moze clovek doma chovat.

• pigie
  • pigie-ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 8 rokmi 7 mesiacmi #6931 od pigie
pigie zodpovedaná téma: Re:Neposlušná mamička
Ja som kontrolovala stav a stale kontrolujem tak, ze ked je samicka vonku, zakryjem kuskom kartonu vstupny otvor, rychlo pozriem, zavriem budku, odokryjem karton a samicka vbehla skontrolovat, ci je vsetko ok. Kontrolovala som dva krat denne.
Co sa tyka zobacika, netusim. S tym som nikdy nemala problem :dry:

• gabcura007
  • gabcura007-ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 8 rokmi 7 mesiacmi #6932 od gabcura007
gabcura007 zodpovedaná téma: Re:Neposlušná mamička
Ahojte,
Mirkohrib tebe drzim palce, no ale ked tvoje andulky mlade nebudu chciet mat, tak to ich asi nedonutis....hmmm...:dry:
A tebe Pigie dakujem za radu a urcite to takto vyskusam...;)

Pekny den vsetkym...

• Mirkohrib
  • Mirkohrib-ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 8 rokmi 7 mesiacmi #6933 od Mirkohrib
Mirkohrib zodpovedaná téma: Re:Neposlušná mamička
tolka nespravodlivost, ja by som velmi chcel, a nic, a poniektori ani ich nechcu a im sa to podari, damn it,

• Jansa
  • Jansa-ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 8 rokmi 7 mesiacmi #6936 od Jansa
Jansa zodpovedaná téma: Re:Neposlušná mamička
Ja som svoju samičku vylákala von škrabkaním na stenu búdky. Veľmi sa jej z búdky síce nechcelo, ale keď zistila, že sa mláďatkám nikdy nič nestalo, pomaly si na to zvykla a vyliezala z búdky sama, keď videla, že ju otváram. Nebola však veľmi plachá, čo tvoja samička určite je. Chce to trpezlivosť a hlavne opatrný prístup. Držím palce. :)
Druhú samičku už v budúcnosti nenechávaj hniezdiť. Ak sú vajíčka oplodnené, skús ich podstrčiť druhej samičke, ak má málo vajíčok. Ak máju obidve vajíčok priveľa a všetky sú oplodnené, nechaj andulku dohniezdiť, avšak dávaj jej pravidelne zostrihovať zobáčik, najlepšie, ak sa na to odhodláš sama, prípadne tvoji rodičia, aby ste nemuseli samičku odnášať k veterinárovi, čo v období hniezdenia je takmer nemožné.

Čas vytvorenia stránky: 0.091 sekúnd
Andulka 2005 - 2018. Všetky zobrazené ochranné známky, fotografie a informácie sú majetkom ich oprávnených vlastnikov.
Tento projekt zrealizovala firma holdysoftware.sk