Topic-icon andulka stale nenesie

• -ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 10 mesiacmi #987 od
vytvorená téma: andulka stale nenesie
Ahoj, prosim pomoz my lebo ta andulka stale nic nenesie a dnes som ju vydel niaku sklesnutu a ked som ju pozeral mala taku fialkastu farbu nad kloakou tam kde by sa malo nachadzat vajicko sa bojim onu. Nevis ci je to normalne? Chvostik mala sklesnuti a natriasala s nim - to by mal byt naznak nesenia vajicka podla literetury.

Please Prihlásiť or Chcete se zaregistrovať? to join the conversation.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 10 mesiacmi #989 od
zodpovedaná téma: Re:andulka stale nenesie
Micky obávam sa,že je to príznak zaseknutého vajíčka-
t.j nemôže ho zniesť.Samička sedí skrčená a našuchorená na zemi a trhavými pohybmi sa snaží tlačením vajíčko zniesť.Okolie kloaky býva začervenalé a horúce a prstami cez brušnú stenu môžeme zistiť prítomnosť vajíčka.
Ak si trúfaš,môžeš sa jej pokúsiť pomôcť sám.Ak nie urýchlene sa obráť na veterinára.Ak sa takto netrápi dlho môžeš jej pomôcť horúcou parou(hrniec položíš pred klietku a paru naženieš rukou dnu).V Opačnom prípade ju chytíš do ruky bruchom nahor a opatrne prstami vytlačuješ vajíčko z kolaky von.Akonáhle sa objaví jeho okraj.Kvapneš naň 1-2 kvapky detského oleja a pomaly za pomoci špendlíka so sklenou hlavičkou masíruješ a rozťahuješ okraj kloaky.Začiatočníkom,ktorí to robia prvý krát sa doporučuje vajíčko prepichnúť a vytlačiť(najmä ak sú samice plné trusu a značne vyčerpané.Potom treba dať pozor však na poškodenú škrupinu,aby jej nedorezala kloaku.Ak vajíčko nie je pevné(ale v blane tzv.hadie vajce) tak postupuješ rovnakoBlanu krúživým pohybom vyťahuješ z kloaky von.Ale pre mňa to bolo dosť zložité i opísať z knihy,nie to ešte urobiť.Ja by som sa zverila do rúk veterinára;)

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 10 mesiacmi #992 od
Micky, ak nebude neskoro, choď s ňou zajtra k veterinárovi. Síce si zaplatíš dosť peňazí za roetgen, ak bude potrebný, ale veterinár buď na základe neho, prípadne hmatom zistí, či ide alebo nie o zastavené vajčko. Určite jej stav nie je normálny keď to takto trvá a treba s ňou čo najskôr niečo robiť, dobre?
Kým nie je neskoro...
Ak si trúfaš na samoliečbu, skús to, čo radí Nika. Ja s týmto skúsenosti nemám.

• okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 10 mesiacmi #993 od
Dakujem vam za rady, samicka spi na bydle, aj papala. Ak rano nebude vajicko v nudke, pojdenm za veterinarom ak bude ochotny ju vobec liecit lebo tu v MT maju vsetci zle skusenosty s veterinarmi kt. liecili vtaky. Nemame tu totiz ziadneho odbornika.

• okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 10 mesiacmi #994 od
Bol som skusit ci ma horucu tu kloaku nastastie nieje horuca. Bola v budke sa presunula.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 10 mesiacmi #999 od
Drzim ti palce, napis ako si pochodil...Aj podla mna to je zastavene vajicko.

Čas vytvorenia stránky: 0.132 sekúnd
Andulka 2005 - 2017. Všetky zobrazené ochranné známky, fotografie a informácie sú majetkom ich oprávnených vlastnikov.
Tento projekt zrealizovala firma holdysoftware.sk