Topic-icon Typické správanie

• -ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 5 mesiacmi #3008 od
vytvorená téma: Typické správanie
Castokrat som nasla slovne spojenia \"typické správanie\" pre samcekov a samicky, ale nenasla som to tu nikde presne popisane. Zaujimalo by ma teda ake su? Co je typicke pre samceka a co pre samicku, lebo napriklad, ked sme pochybovali ci je nasa Bozka slecna alebo junak ;) chovatel mi (po telefone) povedal, ze podla spravania by predpokladal, ze je to samcek, ale ked ju videl na fotke povedal, ze je samicka. A momentalne som si vsimla, ze sa obaja (H aj B) zacinaju tak volako vystierat, tahat do vysky a mierne odtiahnu kridelka od tela (v hornej casti ako je zapastie kridla) a tak kracaju a tvaria sa pritom dolezito... viete co to znamena a preco to robia? Ak uz najdem odpovede na tieto otazky v inej casti fora, len ma na to upozornite a ja tam kuknem... :P
Dakujem

Please Prihlásiť or Chcete se zaregistrovať? to join the conversation.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 4 mesiacmi #3214 od
zodpovedaná téma: Re:Typické správanie
Sasena...nie som odbornik...ale nasi su taki vyšponovani a kridelka od tela...ked 1. im strihame pazuriky a potom ich pustime... podla mna ked im je teplo...
2. a ked sa niekedy naháňaju a potom pristanu a pritom dychcia.. je im teplo.
takze podla mna takto to je...ak sa mylim... poučte ma. prosim.
Ak sú len našponovani tak sa bud boja alebo su ostraziti...

• -ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 4 mesiacmi #3216 od
Ano, aj ja uz si myslim, ze sa chladia, lebo to robia vzdy ked pristanu po dlhej nahanke (par koliecok okolo celej izby :P )... a vacsinou to je tak, ze ked jedna zacne, druha sa hned po nej zacne \"opicit\" ...Mozno to znamena i to, ze sa niecoho boja...ale nikdy som nevidela nic, coho by sa mohli bat, tak asi to bude ozaj najskor to, ze sa ochladzuju.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 4 mesiacmi #3221 od
Niekde tu na webe je to tusim popisane...
Ale v kazdom pripade len to potvrdim roztianute kridelka je znak chladenia aj v tychto letnych horucavach ked su moje andule na balkone maju obidve roztiahnute kridla.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 4 mesiacmi #3232 od
Krídelkami sa chladia po lietaní, prípadne ak im je teplo kvôli okolitej teplote. ;)

A typické správanie? Niektorí drobci sa od malička správajú ako typický samček, či samička, u niektorých však človek nezistí pohlavie podľa správania, iba podľa ozobia.
Ale moje skúsenosti sú také, že samčekovia od 6 týždňov tokajú, viac čvirikajú a kŕmia všetko, čo im príde pod zobáčik a samičky sú skôr tichšie, hryzú, sú agresívnejšie a drzejšie :P
Ale ako vravím, je to rôzne. Niektoré samičky sa zasa správajú ako samčekovia a naopak....

Čas vytvorenia stránky: 0.221 sekúnd
Andulka 2005 - 2017. Všetky zobrazené ochranné známky, fotografie a informácie sú majetkom ich oprávnených vlastnikov.
Tento projekt zrealizovala firma holdysoftware.sk