Topic-icon Papagaje za sklom

• -ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 5 dňami #5079 od
vytvorená téma: Papagaje za sklom
Ahojte, bola som sa prejst s malou do novych chovatelskych potrieb, ktore otvorili na sidlisku v takej peknej novej budove. Obchod velky maju celkom paradny vyber ale ked som odtial odisla celou cestou som smutne rozmyslala na co som tam vlastne liezla. Opravte ma v mojom nazore, ak si myslite nieco ine. Maju tam totiz vsetky papuchy ale aj ostatne zvieratka zamknute v takej oddelenej presklenej miestnosti. Su tam pekne klietky a v nich zavrete ziveratka tak ako maju byt ale clovek sa k nim nedostane. Ked som prekvapena stlacila zamknutu klucku a opytala som sa preco su tam zamknute, dostala som odpoved, ze aby ich neplasili ludia... No neviem... mne to pride hrozne smutne... Odpovedala som im, ze tie papuchy budu velmi divoke, ale vraj nebudu. Neviem aku maju klimu v tej kadibudke ale nakupovat papucha tak ze si ho mozem obzriet len spoza skla a az ked prejavim seriozny zaujem tak ma pustia dnu ku klietke tak to mi pride trochu trafene a dost silene.

Ked som chcela kupit proso tak som sa pytala ci maju senegalske aj v sackoch, lebo ze take byva tak mi \"MILA\" asi spolumajitelka mlada frnda odvetila ze senegalske byva v klasoch. No a ked som sa opytala ci maju aj sackove, alebo miesane obycajne so senegalskym tak mi povedala ze to je cervene proso a nie senegalske. No nie som ja hadavy typ ale zato som taka, ze \"prijemnu\" atmosferu vycitim na kilometer a ani Lii sa tam nepacilo, lebo spustila koncert, takze uz tam asi nevleziem.

Please Prihlásiť or Chcete se zaregistrovať? to join the conversation.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 4 dňami #5083 od
zodpovedaná téma: Re:Papagaje za sklom
nuz ja si myslim, ze to maju celkom dobre vyriesene, lebo ozaj maju tie vtaciky klud. ked niekedy vidim ako maju v klietkach na zemi vtaciky a ludia okolo chodia, tak mam az zimomriavky. takto je to podla mna ovela lepsie. v parizi v jednom chovaci maju mensie vtaciky len vo vyske oci a vyssie a vacsie vtaky maju v oddelenej miestnosti za sklom a len ked mas zaujem o kupu takeho tak ta tam pustia.

• -ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 4 dňami #5084 od
no uz som sla napisat ci tu \"skapal pes\", keby nie teba Letus, tak si myslim, ze tu ani nikto nie je. ;)

tak myslis ze je to dobre riesenie?mne sa to vidi take nie bohvie ake. stale na to myslim na tie plastove okna, na tu \"vratnicu\" a zamknute dvere. navyse ked si pomyslim, ze ludia kupuju zvieratka tak, ze sa im zapacia a idu si ich kupit... a takto ked ich mozu obzerat len z dialky tak asi aj klesne predajnost, tym padom im tie papuchy tam budu \"visiet\" aj 4 mesiace a ked si niekto take vtaca kupi tak to ma na 100% divocha ktoreho neskroti.

ale z toho pohladu, ako ty hovoris,myslim ze je na tom nieco.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 4 dňami #5085 od
Napriklad v Zoodome majú tiež andulky a menšie papagáje v takých sklenených \"vytrínach\". Nie som tomu príliž nadšená, pretože na nich celý deň svieti umelá neónka a v lete tam musia mať hotové peklo, to nie je však prípad,na ktorý sa pýta Lucka. Podobne sklom oddelené voliéry mali niekedy v Auparku a ja som to celkom uvítala, pretože tie vtáky (aj zajace a morčatá) boli naozaj menej rušené a prístup mali k nim iba predavači, prípadne ak mal návštevník záujem o zvieratko, tak ho tam pustili. Voliéry však boli plechové, staré, špinavé.. no des a hrôza. V tomto prípade som však za takéto oddelenie (samozrejme, priestory by mali byť vybavené iným spôsobom, klímou, čistotou..., nie tak, ako boli tam). Je to pre zvieratá ale naozaj menej stresujúce.Čo sa týka personálu v obchode u vás Lucka, je to o ľuďoch. Hádam časom zistia, prečo strácajú klientov. Ja poznám jeden chováč v Petržalke. Pani, ktorá tam predáva je dosť nepríjemná a strohá. V obchodoch so zvieratami by mali pracovať príjemní ľudia, z ktorých je hneď zrejmé, že majú zveratá radi.Žiaľ, takých je málo...

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 4 dňami #5087 od
skor sa vtak stane divochom ked mu budu ludia behat okolo klietky a pchat mu tam prsty ako ked bude medzi svojimi. a ked chce mat niekto ozaj poriadneho vtaka tak ide k chovatelovi priamo. je som kupovala prvu andulku podla toho ktora sa mi pacila a vela ludi tak kupuje,no a myslim si ze je jedno ci sa na nu pozeras cez mreze alebo sklo.
samozrejme ako pisa janka, musi to tam byt zariadene aby neboli ako v sklenniku, inak taketo riesenie obchodov so zvieratkami len vitam.
co sa ludi tyka, aj baba za pokladnou v supermarkete ti moze zapriat prijemny den a takisto ta moze poslat kade lahsie, s tym nenarobime nic.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 4 dňami - pred 10 rokmi 4 dňami #5088 od
Lucia napísal:

no uz som sla napisat ci tu \"skapal pes\", keby nie teba Letus, tak si myslim, ze tu ani nikto nie je. ;)

S casti mas pravdu Lucka...Ty a Letus sa venujete inym radostiam,vesele pribehy o tvojich styroch potvorach ma tu uz nevitaju (a ja bohuzial neviem \"slohovat\" ako ty :-)a stale si neviem zvyknut na novu podobu fora a pisat sem mam ako za trest).Letus ta svoju najvacsiu andulkovsku lasku stratila,Darmo andulecky porozdaval a Janka??? ta ma asi najviac zmien,ale pisat o nich verejne asi nechce...:blush: Takze tu zostava Weri a Kika,ktore sa \"trapia\" so svojim prvym odchovom.

Inac co sa tyka toho riesenia,nie je to zly napad...aj ked co sa tyka chovakov,tiez ziadny neobidem bez toho,aby som sa dosytosti nepokochala anduleckami :) Na adresu niektorych predavaciek je tiez skoda sa vyjadrovat..
Posledná úprava: pred 10 rokmi 4 dňami od .

Čas vytvorenia stránky: 0.144 sekúnd
Andulka 2005 - 2017. Všetky zobrazené ochranné známky, fotografie a informácie sú majetkom ich oprávnených vlastnikov.
Tento projekt zrealizovala firma holdysoftware.sk