Topic-icon prosim o radu

• -ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 9 mesiacmi #2052 od
vytvorená téma: prosim o radu
Ahojte! Potrebovala by som poradit. Mam cca 4 mesacneho samceka, zhruba od 1 mesiaca je u mna. Nechce jest nic ine okrem zakladnej zmesy obilnin a senegalskeho prosa (ako pochutky a pomocky pri kroteni). K dispozicii ma stale jablko. Ponukala som mu vajicko, ovsene vlocky...
S \"krotenim\" pomalycky postupujeme, aj ked mam pocit, ze sa stale vsetkeho mimo jeho hraciek v bezpeci klieetky boji. V ramci kletky prileti na ruku, ak mam senegal. Inak zvykne hryzt, ked sa k nemu priblizim. Vonku z klietky vyleti asi len \"omylom\".Zmeni sa to? Dakujem za rady - aj na email Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Please Prihlásiť or Chcete se zaregistrovať? to join the conversation.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 9 mesiacmi #2054 od
zodpovedaná téma: Re:prosim o radu
Zmení,keď si zvykne...treba mu dopriať čas.Núkaj mu všetko zdravé i naďalej.Andulky sú nedôverčivé voči novým chutiam.Pomôže aj prítomnosť parťáka.Vždy zo zásady chcú všetko,čo má ten druhý.Ak si ho chceš najprv skrotiť,neostáva ti nič iné len núkať a núkať a núkať...čo všetko andulka považuje za dobrotky si môžeš
prečítať aj tu v časti bezpečné a nebezpečné potraviny.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 9 mesiacmi #2059 od
Ako uz pisala nika urcite sa to zmeni len to chce viac casu. Ja napr. krotim svojho anduliaka uz asi 7 mesiac a je vidiet len male pokroky ze mi obcas sadne na prst ale uz sa to zlepsuje. Cize ak sa tvojmu anduliakovi aj nadalej budes venovat urcite ho skrotis.
Co sa tyka toho jedla- hovoris ze ma jablko vzdy k dispozicii cize to znamena ze jedneho dna sa odhodla a bude jest aj to jablko.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 9 mesiacmi #2063 od
Joooj decká, prečo ste tak netrpezlivé, hm? ;)
Andulky sú nežné stvorenia, ktorým sa nedá len tak rozkázať aby urobili alebo zjedli to, čo im prikážeme. Potrebujú proste viac času ako my ľudia. Či už pri papaní alebo krotení.
Vydrž. Neboj. Tvoja anduločka postupne ochutná čo jej budeš núkať, sem tam si z toho zobne a zistí, čo jej chutí a čo nie....
Ale keby si mu obstarala parťáka... určite by mu bolo veselšie a dvaja by sa naučili papať všeličo... ver mi.. mám to odskúšané.... :)

• -ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 9 mesiacmi #2066 od
Ahojte!
vdaka za rady. Partaka mu chcem zaobstarat, aby nebol sam, to hej. Ale vselikde som sa docitala, ze je lepsie najprv skrotit jedneho, a potom zaobstarat druheho. Aby vobec ten jeden skrotol a ten druhy sa od neho naucil. Nie je to tak? Mne sa to zda logicke. neviem. poradte.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 9 mesiacmi #2067 od
Jo, je to logické. Tu je moja skúsenosť:
Môjho Nika som nechala samého asi 3 mesiace. Za ten čas sa mi naučil vyliezť na prst, čakal na mňa, aby som ho vybrala s klietky, nechal sa do nej potom naspäť vložiť, prídne do nej vošiel sám. Nebol však ešte úplne krotký. Potom som k nemu dala ďalšieho drobca. Ten všetko od neho odkukával a učil sa. Teda to, čo už Niko vedel a kam sa Niko odvážil. Ale...
K úplnej krotkosti u neho došlo až postupne... časom... po roku.... Aj keď sú dvaja, neboja sa, dôverujú mi, samozrejme majú obaja niekedy svoje nálady, keď sa im nechce veľmi maznať. Vtedy ich nechám, nech si mimo klietky proste robia čo chcú. Poväčšinou však lozia po mne a sú otravní ako muchy :P
Núkam im ich obľúbené hračky, ktorými som si ich k sebe totálne pripútala (telefón, gulička, pero). Doslova čakajú, kým im niečo ponúknem a tešia sa, keď to dostanú :)
Takže čas čas čas.... Andulky sú rôznych pováh, niektoré skrotnú za dva mesiace, niektoré za dva roky. Musíme byť proste iba trpezliví, venovať sa im a milovať ich. Oni sa nám potom určite odvďačia svojou dôverou. ;)

Čas vytvorenia stránky: 0.077 sekúnd
Andulka 2005 - 2017. Všetky zobrazené ochranné známky, fotografie a informácie sú majetkom ich oprávnených vlastnikov.
Tento projekt zrealizovala firma holdysoftware.sk