Topic-icon Aká potrava je vlastne najvhodnejšia?

• -ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 11 rokmi 1 týždňom #832 od
vytvorená téma: Aká potrava je vlastne najvhodnejšia?
Ahojte, po dlhsej dobe som tu znova a mam surnu otazku. Kupila som si encyklopediu papagajov, velmi zaujimava, vela praktickych rad, ak sa dozviem nieco nove, rada to tu potom napise. No vratim sa k mojej otazke. Spominana autorka knihy tam pise, ze nestaci davat vtacikom len zrniecka, ze potom sa nemaju ludia cudovat, ked im andulky ziju len tri roky. A tiez ze nestaci len 2 x do tyzdna pridat nejaku zeleninku. Zrniecka im sice chutia, lebo je tam tiez vela tuku, ale v prirode oni nejedia hlavnu zlozku zrniecka (iba v malom mnozstve, okolo 30%), takze by mali jest aj ine veci. Moja otazka je, ze ako by mala vyzerat ich strava pocas dna. Tiez tam spomina pridavat vitaminy vo forme prasku, a tiez im davat skrupinu od vajiciek.
Trosku som dostala strach, clovek si mysli, ked im dava kazdy den cerstvu vodicku, kupovane zrniecka (zmes)a obcas zeleninku, ze to staci. Tak kto moze, nech prosim poradi!! Vopred dakujem.
Ah, len na dodatok, citala som ze aj petrzlenova vnat je pre nich skodliva, co som predtym nikde necitala.<br><br>Upravovaný príspevok: admin, v: 05/12/2006 20:43

Please Prihlásiť or Chcete se zaregistrovať? to join the conversation.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 11 rokmi 1 týždňom #841 od
zodpovedaná téma: Aká potrava je vlastne najvhodnejšia?
Moj prvy andulak nemal obvzlast pestru stravu (nevedela som o andulach tolko) a aj tak sa dozil velmi pekneho veku... Podla mna ma ma kazdy na to iny nazor:)<br><br>Upravovaný príspevok: admin, v: 05/12/2006 20:43

• okoloidúci
  • okoloidúci
pred 11 rokmi 1 týždňom #843 od
Ahoj weri, som rada, ze si zareagovala na moju otazku. Vies, ono je to mozno ako u nas ludi aj o genetike. Su ludia, ktory cely zivot fajcia, a doziju sa aj napriek tomu vysokeho veku, no neplati to vseobecne. Takze si myslim, ze je dolezite, aby dostavali vsetko co maju (v strave). Mimochodom, kolko sa dozil Tvoj vtacik, co si spominala?<br><br>Upravovaný príspevok: admin, v: 05/12/2006 20:48

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 11 rokmi 1 týždňom #844 od
Cca 8 rokov, co je podla mna docela dost...Umrel z neznamich pricin...:dry:<br><br>Upravovaný príspevok: admin, v: 05/12/2006 20:44

• okoloidúci
  • okoloidúci
pred 11 rokmi 1 týždňom #845 od
Waw, to musi byt strasne! Kolko mas teraz vtacikov, vsetko andulky?<br><br>Upravovaný príspevok: admin, v: 05/12/2006 20:47

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 11 rokmi 1 týždňom #851 od
Vies lenka ja si myslim, ze niektory \"odbornici\" uz nevedia co maju pisat lebo vsetko o andulkach je uz viac-menej zname a tak vymyslaju nove veci ktore ani nie su pravda. Mozno, ze to pravda je ale mala si pocit ze by tvojim andulkam nieco v potrave chybalo? ja nie a preto si myslim, ze uplne staci ak zostanes pri normale ktory si im davala doteraz. Samozrejme nezaskodi im ak im das napr. jablko aj teraz v zime je dostupne v obchode alebo ine ovocie ktore je tiez dostupne v obchodoch.<br><br>Upravovaný príspevok: admin, v: 05/12/2006 20:47

Čas vytvorenia stránky: 0.073 sekúnd
Andulka 2005 - 2017. Všetky zobrazené ochranné známky, fotografie a informácie sú majetkom ich oprávnených vlastnikov.
Tento projekt zrealizovala firma holdysoftware.sk