Topic-icon Čipa je úplne inej povahy ako ostatné andulky

• -ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 11 mesiacmi #1291 od
vytvorená téma: Čipa je úplne inej povahy ako ostatné andulky
Čipa je úplnej inej povahy ako ostatné andulky. Ked som ju kupil bola to zlata mala hrava andulka ktora sa vedela zahrat aj so skakacou loptickou tak ze ju so zobacikom gulala. No postupom casu bola vzdy ako keby unudena a vacsinu dna sedela na bydle a obcas sa isla napit a najest. Tiez ked som ju pustil vzdy isla do klietky. Potom ked som kupil rikiho tak ako keby sa jej povaha este viac zmenila. Vacsinu dna iba sedi a skrabkaju sa s rikim. Potom ide jest a pit. Ked ich pustim tak vijde akurat riki a cca raz za dva tyzdne vyjde aj Čipa. zo zaciatku som si myslel ze to je choroba ale ked to tak bolo asi 3 mesiace ihned som zmenil nazor.
Tymto sa chcem len opytat ci sa aspon nejak jej spravanie da zmenit. Chcel by som zmenit aspon to aby mala viac chuti do hry. Venujem sa jej dost a snazim sa venovat rikimu a cipe rovnaku pozornost.

Please Prihlásiť or Chcete se zaregistrovať? to join the conversation.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 11 mesiacmi #1294 od
zodpovedaná téma: Re:Čipa je úplne inej povahy ako ostatné andulky
Tomi,to si este nevidel,aka flegmoška je naša Taranee,
tvoja Čipa je popri nej až veľmi hyperaktívna.Čipa veľa energie venuje Rikimu a nemá motiváciu na lietanie,preto sa jej nechce.Ak ti pomôže,skús jej dať do klietky vetvičky na okusovanie,nech sa má s čím zabávať.Samičky si radi obrusujú zobáčik.Vtáčí strom je tiež dobrá motivácia.A najvyšší čas,aby si ju naučil chodiť z klietky cez prst alebo cez ruku,keď sama nechce,proste ju vyložíš von a basta.Zábavu si nájde napr.okusovanie záclony alebo sedenie na garniži ;) :silly:<br><br>Upravovaný príspevok: Nika, v: 08/01/2007 19:33

• -ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 11 mesiacmi #1296 od
Vtaci strom - jedine ked si ho na hlavu polozim:P ... cez prst ju vyberem ale ja som tam este zabudol napisat ze riki sa hraje s hrackami v klietke a cipa obcas zazvoni zvoncekom aj to iba preto, lebo prechadza popri nom a donho buchne. A okusovanie zaclony to dobre vie... a na garnizu ide ale tam sa nudi pretoze riki tam nevie pristat jedina zabava na garnizi su tie kruzky co drzia stipce na zaclonuB). je sice pravda ze povacsine je pustena v izbe kde je klietka a tam vela zabavy nenajde.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 11 mesiacmi #1300 od
Ja si myslim, ze su to podobne povahy ako Greis... Ona len maaalo kedy vyleti z klietky a vacsinou len okusuje vsetko co jej pride do cesty, hlavne to co vie ze nemoze :D : Tapetu, garnizu, zaclonu, stenu..... Aj ked im dam ovocie, tak ho nepapa, len z neho odkusuje a hadze to na zem...Potvora!!!:evil:

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 11 mesiacmi #1302 od
Tomi, ja by som vyskusala viacero hraciek, nieco sa jej iste zapaci. Alebo vyskusaj dat male zrkadielko. Kazdej andulke sa ine paci a na ine reaguje. Nas Jergus ten tiez uz vela aktivity nenarobi, ale ja to pripisujem jeho veku. Berry napriklad takisto, len ked ma naladu tak lieta a kadeco vymysla ale vacsinou len ked ma pri sebe nablizku svojho milovaneho Jerguska. Neviem ci sa da zmenit andulcia povaha, ale ked vyskusas viacej hraciek, alebo ucit ju na ine veci, napr. aj to vyberanie von na prste, urcite najdes na nu sposob. Alebo ak mas teplucko v izbe tak jej daj vodicku do misky a skus ci sa nebude chciet okupat. Alebo niektori naucili svoje andulky tak, ze sa idu kupat na ruke, ktora je strcena pod tecucou vodou.

Nika, to ho caka poriadna zabava, ak mu budu andulky vysedavat na garnizi ;) alebo okusovat zaclonu :silly: .

A este som chcela povedat, ze andule treba stale pokusat, lebo oni ostanu inak take pasivnejsie.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 11 mesiacmi #1308 od
tomulino napísal:

Vtaci strom - jedine ked si ho na hlavu polozim:P ...

Tomi prepáč,ale tvoj tón sa mi nepáči... Ja nemôžem vedieť koľko máš v izbe priestoru...Ak ho nemáš,sprav im preliezky na klietke ako napr.Darmodej pre chalanov.Stačí pohnúť rozumom.
Záver je taký, ako som povedala.Tvoja Čipa sa vonku nudí,tak s tým niečo sprav,alebo sa nesťažuj:blink:

Čas vytvorenia stránky: 0.088 sekúnd
Andulka 2005 - 2017. Všetky zobrazené ochranné známky, fotografie a informácie sú majetkom ich oprávnených vlastnikov.
Tento projekt zrealizovala firma holdysoftware.sk