Topic-icon Co mam s nimi/ s nou robit??

• -ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 11 rokmi 3 týždnami #194 od
vytvorená téma: Co mam s nimi/ s nou robit??
Doma mam parik anduliek: Greis a Leo. Lea mam kretsie a kupila som ho hlavne preto, lebo Greis umrel kamos Elvis a ona zostala dlhsiu dobu sama. No ked sa Leo a Greis zoznamili a zacali spolu byvat v jednej klietke, tak ho Greis zacala byt ked sedel na jej oblubenom bydielku, ked sa hral s jej zrkadielkom, ked jedol...proste za vsetko co ona neschvalovala. Teraz to robi tiez, ale nie az tak casto a ked sa k nemu Greis priblizi, tak pred nou uteka. Navyse sa zacal Leo velmi casto a intenzivne tokat, ale Greis ho odhana. No minule sa stalo nieco, co som vobec necakala... Leo sa ako obvykle tokal, ale ona ho neodohnala, ale mu povolila aby nanu vyskocil. To aj spravil.:laugh: Prekvapilo ma to a preto som sa postavila z postele, z ktorej som ich dovtedy sledovala a on z nej zliezol a tvaril sa, ze nic... Toto sa uz neopakovalo. Rozhodla som sa, ze si zaobstaram este jeden parik anduliek a samozrejme aj vacsiu klietku, ale bojim sa, ze bude Greis \"sikanovat\" aj ostatne andulky.
Co mam s nimi robit? Bolo by vhodne k nim dokupit este dve andulky aj nepriek Greisinemu chovaniu? Da sa jej v tejto agresivite nejako zabranit alebo nieco preto spravit??

Please Prihlásiť or Chcete se zaregistrovať? to join the conversation.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 11 rokmi 2 týždnami #203 od
zodpovedaná téma: Re:Co mam s nimi/ s nou robit??
:)
Jej chovanie je úplne normálne. Toto sú hold samičky ;) Predpokladám, že Leo je od Greis mladší hm? Netvrdím, že to musí byť vždy tak, ale moje skúsenosti sú také, že staršie samičky veľmi k sebe \"nepustia\" mladších samčekov. Skôr dávajú prednosť starším. Samčekom naopak vôbec nevadí akú starú majú pri sebe samičku. Ja by som na tvojom miete ešte počkala. Ak to takto pôjde ďalej, možno si k sebe cestu nakoniec nájdu.
Prípadne skús kúpiť ešte jedného staršieho samčeka. Uvidíš, či si Greis sama vyberie.

• -ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 11 rokmi 2 týždnami #215 od
Je to dost mozne... Tie dalsie andulky a druhu klietku budem riesit asi az na jar. Ale kde zozeniem starsieho samceka??
Mimochodom, vcera ked Leo zasa tokal, tak sa nechala od neho krmit, ale len chvilku...:)

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 11 rokmi 2 týždnami #219 od
Moja prvá andulka Bubina sa tiež nechala kŕmiť od Mima, no k telu si ho nikdy nepustila. Vrčala na neho a zahnala ho zobákom vždy, keď sa k nej snažil čo len priblížiť.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 11 rokmi 2 týždnami #258 od
Cipa Rikiho tiez zo zaciatku uplne ignorovala ale teraz je velkka laska.Minule som dokonca tiez videl ze Cipa zdvihla chvost a bola v polohe aka je opisan a pri pareni.Riki si ju nevsimol.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 11 rokmi 2 týždnami #276 od
Hehe, nevšimol si ju? Hlupáčik malý... :laugh: Takto sa samičky nezvyknú len tak kedykoľvek a akémukoľvek samčekovi núkať k páreniu. Neboj, on dospeje a príde na to, čo treba vtedy robiť ;)

Čas vytvorenia stránky: 0.086 sekúnd
Andulka 2005 - 2017. Všetky zobrazené ochranné známky, fotografie a informácie sú majetkom ich oprávnených vlastnikov.
Tento projekt zrealizovala firma holdysoftware.sk