Topic-icon Tinka je na mne doslovne závislá

• -ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 5 mesiacmi #3699 od
vytvorená téma: Tinka je na mne doslovne závislá
Mám andulku menom Tinka, ktorá má 11 mesiacov. Nie je to moja prvá andulka, andulky chovám od mojich siedmych rokov. Lenze táto andulka je iná. Je veľmi hravá, dokonca som ju sama naučila vyše 20 slov a zvukov. Lenže je tu aj problém: je na mne úplne závislá. Keď som išla na 3 dni na chatu, tak som sa o ňu veľmi bála, či si niečo nespraví, pretože keď som raz bola preč, tak prestala piť a jesť. Keď som sa vrátila z chaty, tak mala trochu vypadané perie na hlavičke a krídlach a bola veľmi vystrašená a mĺkva. Hneď som ju vypustila a približne po troch hodinách začala normálne rozprávať a hrať sa. Dokoca v auguste idem na dva týždne na dovolenku bez nej. Bojím sa o ňu. Na dovolenku si ju vziať však nemôžem. Druhú andulku si k nej ale nechcem kupovať, pretože raz so mala dve andulky v jednej klietke a mňa úplne ignorovali a nechcem, aby ma Tinka prestala vnímať. Čo mám spraviť? Neprestane mi jesť a rozprávať?:dry: :( prosím poraďte mi niekto.....

Please Prihlásiť or Chcete se zaregistrovať? to join the conversation.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 5 mesiacmi #3701 od
zodpovedaná téma: Re:Tinka je na mne doslovne závislá
Ja si myslim, ze si ukazkovy pripad toho co pisu v knihach, ako sa andulka dokaze zamilovat do cloveka :laugh:. Zaroven si myslim, ze ak je tvoja andulka taka udomacnena a krotka, zostala by ti verna, aj keby si jej zadovazila partaka. Myslim, ze Zuska, ktora tiez prispieva na tomto fore, mala tiez povodne jednu veeelmi sikovnu andulku a potom k nej pridali novu, najskor sa trochu zdiveli, ale casom sa vsetko vratilo do starych kolaji. A nova andulka by sa mnohe veci naucila od starej.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 5 mesiacmi #3705 od
Silvuska,tvoja andulka je na teba velmi naviazana.Prijala ta za svojho partnera a len tazko bude prezivat tvoj odchod.Ked sme mali nasho andulaka asi tri mesiace 3 a pol mesiaca,tiez sme mu mesiac pred odchodom na dovolenku kupili partnerku a aj tak po jej navrate nam nevedel \"odpustit\",ze sme ho nezobrali so sebou.Bol odmerany,nedovercivy-nechcel sa znovu naviazat.Ale nakoniec nam odpustil.Jeho partnerka s nasim odchodom problemy nemala a zdalo sa mi,ze je dokonca pritulnejsia ako ked sme odchadzali.Rozpravat neprestal.Ani ked boli dvaja,ani ked boli styria.Snad iba teraz po dvoch rokoch obmedzil svoju slovnu zasobu,lebo mu chodi po rozume len sex,sex a nic ine len sex.Kup svojej andulke partaka (moze byt aj rovnakeho pohlavia) do dovolenky mas cca mesiac,mozes ho zatial cca este akotak ochocit,ak nechces aby ti umrela od zialu.No tiez sa moze stat,ze ju budes svojimi odchodmi tolko zranovat,ze raz sa rozhodne ti neodpustit a zostane ti utiahnuta.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 5 mesiacmi #3710 od
Chceš mať doma na teba naviazanú andulku, ktorá si bude zakaždým pri tvojej neprítomnosti vytrhávať perie, poškodzovať sa, nebude prijímať potravu a vodu, alebo chceš mať radšej spokojnejšiu andulku s parťákom, ktorí budú tvoju neprítomnosť zvládať oveľa lepšie, bez stresov a hladovania? Kde máš napísané, že sa tvoja andulka od teba úplne odpúta ak jej kúpiš kamaráta? Ja som odkajkživa zastánca toho, že radšej mať dve nekrotké ale spokojné andulky, ako jednu krotkú, ale utrápenú.... Porozmýšľaj o tom... Mne to príde od teba trochu sebecké....

• -ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 5 mesiacmi #3715 od
Ďakujem vam za rady, asi Tinke nauzaj kupim partaka...nechcem aby si niečo spravila alebo nebodaj umrela. Keď k nej kupim ďalšiu andulku, možno bude tiež taká šikovná ako Tinka. Veľmí vam ďakujem, vážne ste mi pomohli, už sa nemusím viac báť, že si niečo spraví. :-)

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 5 mesiacmi #3722 od
Dobre si sa rozhodla :) Len si treba vyberat podla moznosti co najmladsiu andulku, aby si rychlejsie zvykla na nove prostredie ;)

Čas vytvorenia stránky: 0.093 sekúnd
Andulka 2005 - 2017. Všetky zobrazené ochranné známky, fotografie a informácie sú majetkom ich oprávnených vlastnikov.
Tento projekt zrealizovala firma holdysoftware.sk