Topic-icon Samotarka

• -ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 1 týždňom #4665 od
vytvorená téma: Samotarka
Ahoj, ja mám dve andulky, Doda a Lilly. Dodo prišiel prvý a je veľmi krotký, Lilly prišla asi 6 mesiacov po ňom a nemá záujem o žiadny kontakt s ľuďmi. To mi veľmi neprekáža, keď je spokojná ona, tak ja tiež. Problém je v tom, že odmieta opustiť klietku... Dodo sa rád vyberie von, hoci nelieta a len sedí na prste a \"okusuje\" mi nos, ale Lilly nevyjde z klietky ani keď nechám dvierka otvorené celý deň. Obaja prišli z takej špinavej pivnice, kde mali hrozne stiesnené podmienky, boli špinavé a pod. Bola som rada, že som mohla vyslobodiť aspoň dve. Už som ich \"vypiplala\", obaja sú nádherní, a majú veľkú klietku plnú hračiek, bidielok a pod. Je možné, že Lilly je natoľko spokojná, že nepotrebuje klietku vôbec opúšťať? Je to problém, keď chcem klietku vyčistiť, takže musím voliť náhradné alternatívy. Mám ju vyberať nasilu???

Please Prihlásiť or Chcete se zaregistrovať? to join the conversation.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 1 týždňom #4669 od
zodpovedaná téma: Re:Samotarka
S vyberanim ti nepomozem, ja by som to asi nerobila. Ale klietku som zvladala bez problemov cistit aj s osadenstvom. Vybrala som spodok, ten ocistila zvlast, potom postavila tu kovovu cast do vane a osprchovala klietku aj s andulkami/korelami.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 8 mesiacmi #5278 od
Ja mam mojho Nica asi od leta/jesene a bol problem ho dostat do klietky ked bol vonku. Asi po 2 mesiacoch sa mu zrazu prestalo chciet chodit von z klietky. Vzdy ked k nej len niekto prisiel hned utekal na opacnu stranu. Vyberal som ho len obcas a pri cisteni klietky cez stresne dvierka kedy mi nestacil zoskocit z prsta :) alebo neskor som ho lakal na klas prosa - na to isiel ako na magnet :D. Vydrzal tak hodinu vonku a potom sa vratil do klietky. Ak tam este nebola tak ju hladal na skrini kde byva :) A teraz asi pred 3 dnami zacal z nicoho nic dost poletovat po klietke a ked sme mu otvorili dvierka tak sam vyliezol von a zacal poletovat, behat po zemi, po stole zacal pristavat na nas a zacal byt dost pritulny. Vonku je skoro stale dokonca raz zaspal na stole. :) Neviete niekto je to normalne, mal zimnu depresiu, nejaka jeho nalada, je na SPEEDe? :D

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 8 mesiacmi - pred 9 rokmi 8 mesiacmi #5300 od
no asi som to zakrikol, uz je zasa ako predtym :(
Posledná úprava: pred 9 rokmi 8 mesiacmi od .

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 8 mesiacmi #5301 od
Skús ju von vylákať na niektorú z jej obľúbených hračiek, ktoré má v klietke, prípadne na nejakú dobrotu, na ktorej si bude mimo klietky pochutnávať Dodo. Andulky sú od prírody zvedavé a časom hádam aj ona premôže strach a nájde cestu von z klietky a možno sa jej pobyt mimo nej tak zapáči, že budeš mať opačný problém ;) Nevyberaj ju však nasilu. Ak sa jej páči byť v klietke nechaj ju tam. Musíme ísť na nich občas trošku aj prefíkane. :D

• -ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 8 mesiacmi #5307 od
Ahoj,

dakujem za vsetky rady, Lilly sa o nieco viac osmeluje, ale von chodit nechce. Aspon zatial. Ale inak je zdrava a spokojna, tak ju nebudem nutit, snad niekedy v buducnosti naberie dostatok odvahy!

Čas vytvorenia stránky: 0.246 sekúnd
Andulka 2005 - 2017. Všetky zobrazené ochranné známky, fotografie a informácie sú majetkom ich oprávnených vlastnikov.
Tento projekt zrealizovala firma holdysoftware.sk