Topic-icon Moje andulky prežívajú manželskú krízu

• -ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 9 mesiacmi #5347 od
vytvorená téma: Moje andulky prežívajú manželskú krízu
Alfina a Andy sú spolu prakticky celý život a můj problém je, že Alfina je príšerný uzurpátor, nepustí Andyho na bidielko ani ku žrádlu... Vrchol bolo, keď som im musela kúpiť každému jednu hojdačku, aby Alfina nebila Andyho. Chudák Andy spáva zavesený na mriežkach klietky. Môže byť problém vo veľkosti klietky? Alebo by som ich mala aspoň na čas rozdeliť (mám dve klietky)? Čo si o tom myslíte vy?:unsure:

Please Prihlásiť or Chcete se zaregistrovať? to join the conversation.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 9 mesiacmi #5348 od
zodpovedaná téma: Re:Moje andulky prežívajú manželskú krízu
Napíš rozmery klietky a uvidíme, či sa s tým dá niečo robiť ;)

• okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 9 mesiacmi #5351 od
50 krát 28 krát 54 cm
šírka - hĺbka - výška

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 9 mesiacmi #5354 od
Na môj \"vkus\" je tá klietka dosť malá. Ja preferujem rozmery cca 60-70x40-45x60-70cm. Hlavne ju máš dosť úzku, 28 cm je dosť málo.
Takže. Ak máš možnosť, kúp im väčšiu klietku, v ktorej budeš mať aspoň 4 krmítka. V dvoch maj proso, v ďalšom napr. ovsené vločky a v ďalšom vtáčí piesok (toto je iba príklad). Zariaď im klietku tým spôsobom, že tam budú dve hojdačky, prípadne dve zrkadielka a iné hračky. Ak ich do novozariadenej klietky vpustíš oboch naraz, mali by si v nej vytvoriť obidve andulky svoje teritóriá, ktorým by sa mala tá druhá podriadiť. Väčšina samičiek sú ale potvorky a svoju dominantnosť si u samčeka presadzujú vždy. Je to povahou. Záleží aj od samčeka, či sa od samičky nechá terorizovať. Ale určite by som skúsila tú väčšiu klietku ;) A hlavne mať v nej dve krmítka na proso. To že samček spí na mrežiach klietky je normálne. Moje andulky takto spávajú bežne. :)

• okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 9 mesiacmi #5355 od
:) :) :) :) Ďakujeeeem, veľmi mi to pomohlo:P :P :P :P :P

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 9 mesiacmi #5360 od
Nas parik sa tiez riadne \"mastil\", ked byvali v malej klietke. No a tak sme ich prestahvali do ovela vacsej.... spociatku sa mastili aj tam, ale onedlho im doslo, ze tam ma kazdy dost miesta na chvile sam pre seba, aj na chvile s partakom a odvtedy je (viac-menej) pokoj :laugh: .

Čas vytvorenia stránky: 0.081 sekúnd
Andulka 2005 - 2017. Všetky zobrazené ochranné známky, fotografie a informácie sú majetkom ich oprávnených vlastnikov.
Tento projekt zrealizovala firma holdysoftware.sk