Topic-icon \"uškriekaná\" andulka

• -ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 2 týždnami #6631 od
vytvorená téma: \"uškriekaná\" andulka
Zdravím všetkých chovateľov operencov. Momentálne chovám 3 andulky (2 samčekov a 1 samičku). Všetko je v poriadku, až na jednu vec. Jeden zo samčekov je strašne uškriekaný. Takmer celý deň je \"urevaný\", dokonca i večer, keď už andulky pokojne a ticho sedia na bidle, on si ešte \"švitorí\". Nie je tomu inak ani v tomto momente. Toto trvá už niekoľko mesiacov. Samčeka mám od narodenia, teraz má 1 rok a 2 mesiace. Dúfal som, že časom, ako samček dospieva, sa to zmení, ale nič sa nedeje. Rodičom, sestre a už i mne dochádza trpezlivosť. Je to už s ním na nevydržanie. Je podľa vás možné, že časom sa toto jeho správanie zmení? Úprimne, ja už v to prestávam veriť, preto, ak by sa našiel niekto, komu by táto povaha andulky neprekážala a dobre by sa o ňu postaral, by som mu ju daroval. Ak by sa niekto taký našiel, bol by som rád. Som z Nitry.

Please Prihlásiť or Chcete se zaregistrovať? to join the conversation.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 2 týždnami - pred 9 rokmi 2 týždnami #6632 od
zodpovedaná téma: Re:"uškriekaná" andulka
Jeho správanie je úplne normálne. Mne takto doma švitorí 8 anduliek a nemienim sa ich preto zbaviť. Je to ako s ľuďmi. Niektorí sme tichí, iní zasa ukecaní. Majú sa preto tých ukecaných tí ostatní \"zbavovať\"? Je to na tebe, čo s ním urobíš. Nemáš však záruku, že ti časom aj tí dvaja nezačnú častejšie švitoriť a čo urobíš potom? ;)
Mimochodom, odkedy máš tri andulky??? B)
Posledná úprava: pred 9 rokmi 2 týždnami od .

• okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 2 týždnami #6635 od
zodpovedaná téma: Re:\"uškriekaná\" andulka
Porovnávať ľudí s andulkami sa mi zdá trochu zcestné ..., ale v poriadku. Súhlasím, že aj zvieratá majú svoju povahu, každé je iné. Mne i mojej rodine bohužiaľ prejavy mojej andulky prekážajú. A nie je to bežné švitorenie, ale nepríjemné škriekanie. Sestra i ja študujeme. Nemôžeme sa v izbe učiť, nemôžem si v izbe zdvihnúť mobil a telefonovať, televízor sa takisto nedá v pokoji pozerať, keď je niekto u nás na návšteve, v izbe sa nemôžeme rozprávať, atď. No proste je to veľké obmedzovanie sa. Keby to bolo na rodičoch a sestre, andulka by bola dávno preč. Nie je pre mňa ľahké zbaviť sa jej, ale inak to jednoducho nejde. Či to chápeš alebo nie. Ja by som jej len chcel nájsť druhý domov u niekoho, komu by toto všetko neprekážalo, kto má možnosť umiestniť ju medzi ostatné andulky v miestnosti, kde sa ľudia nezdržiavajú prevažnú časť dňa ... . To je všetko. Inak, 3 andulky chovám asi 4 mesiace.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 2 týždnami #6639 od
Na to si mal ale myslieť skôr, než si si vôbec andulky kúpil. Veľmi dobre vieš, že nemám rada, keď si niekto domov nakúpi andulky a potom sa ich chce zbaviť, lebo robia bordel, alebo \"vrieskajú\". Nechápem, prečo si takíto ľudia nekúpia niečo \"tichšie\", napr. hada.

• okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 1 týždňom #6650 od
Andulky chovám vyše 10 rokov a mienim v tom pokračovať i naďalej. Momentálne mám však doma jednu uškriekanú andulku, ktorá u nás v byte nemôže zostať, preto by som ju chcel darovať. Hada si kúpiť zatiaľ neplánujem. ;)

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 8 rokmi 11 mesiacmi #6670 od
Jedna z mojich anduliek tiež hrozne škrieka a robí hluk na celý dom. Snažím sa ju upokojiť a potom je už fajn :laugh:
Nemienim ju dať preč lebo ju ľúbim :P Rodičom to trochu vadí ale už si zvykli :kiss:

Čas vytvorenia stránky: 0.842 sekúnd
Andulka 2005 - 2017. Všetky zobrazené ochranné známky, fotografie a informácie sú majetkom ich oprávnených vlastnikov.
Tento projekt zrealizovala firma holdysoftware.sk