Topic-icon trha si perie

• -ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 1 mesiacom #4488 od
vytvorená téma: trha si perie
Vie mi niekto poradit preco si moj Pipo trha perie na hrudi? a dorastie mu to vobec?:blink:

Please Prihlásiť or Chcete se zaregistrovať? to join the conversation.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 1 mesiacom #4489 od
zodpovedaná téma: Re:trha si perie
Aku velku ma klietku? Je sam, alebo ma andulcieho kamarata?
Skus najprv navstivit veterinara, aby si si bola ista ze je zdravi a nema ziadne parazity pozierajuce perie...
Ak sa preukaze, ze to nie je v tom, tak je to potom asi preto, ze ma depresie z toho, ze ne napr. sam, ze ma malo priestoru (mala klietka, malo preletov po miestnosti) alebo ze sa mu nevenujes.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 1 mesiacom #4492 od
a este doplnim ze to moze byt z tmaveho prostredia a proste nudy...terab ho zamestanat a kupitmu partnera! dorastie mu to ale ak nespolnis podmienky bude to robit viac a viac a vytrha si vsetko perie...
(samozrejme toto neplati (aj ked kamosa by si mu mala kupit aj tak:)) ak ma parazity)

• okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 1 mesiacom #4493 od
mate pravdu asi je to v tom ze je sam. chystam sa mu kupit kamarata/ku ale stale som nie ista v pohlavi.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 1 mesiacom #4497 od
Je pre teba pohliavie tak veľmi dôležité? Chceš si rozšíriť chov anduliek a odchovávať mláďatká, že chceš párik? Andulky, ak nehniezdia, vôbec nepotrebujú mať za parťákov opačné pohlavie. Veľmi dobre sa medzi sebu znášajú samčekovia ako aj samičky.
K tomu trhaniu. Ak potrebuješ radu, musíš svoj problém popísať trochu obšírnejšie, t.z. aká stará je tvoja andulka, ako dlho ju máš, z akého zdroja (či bola chovaná vo voliére z mnohými inými a pod.), či okrem trhania peria na nej badáš nejaké iné známky ochorenia a podobne. Pierka si môže vytrhávať kvôli parazitom (to však nebýva častá príčina trhania), nuróze, stresu, zlým podmienkam na mieste, kde sa nachádza, ako píšu weri a kika. Môže to byť však aj iné závažnejšie ochorenie. Ak to bude stresom, máš šancu, že ak k nej dáš inú andulku, že sa tohto zlozvyku zbaví. Veľa papagájov sa ho však nezbavilo. Ale ja pevne verím, že to nebude tvoj prípad. :)
Ak chceš poradiť s pohlavím, daj sem kvalitnú fotku svojej andulky a my ti povieme \"čo to je\". ;)

• okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 1 mesiacom #4553 od
ahoj Jansa, tak som tu aj s fotkou mojho osklbaneho drobca. Podla mna nema parazity. Skôr si myslim, že chce partnera. Ale hneď to napravim. Mam ho z chovproduktu necele tri mesiace a ma asi 6 mesiacov. Fotka nie je veľmi kvalitna, ale dufam, že to bude na určenie pohlavia stačiť.
Neplanujem odchov len by som chcela mat párik.

Čas vytvorenia stránky: 0.103 sekúnd
Andulka 2005 - 2017. Všetky zobrazené ochranné známky, fotografie a informácie sú majetkom ich oprávnených vlastnikov.
Tento projekt zrealizovala firma holdysoftware.sk