Topic-icon Čipa nevie lietať

• -ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 2 mesiacmi #4575 od
vytvorená téma: Čipa nevie lietať
Poprosil by som o jednu radu: dnes som pustil cipu
asi tak po 3 tyzdnoch, ale ona nevedela lietat.
Skusal som ju rozcvicit tym ze som ju dal na ruku trosku som ju postrcil a ona letela, ale presla asi tak 60 cm a uz klesala k zemi. Niekedy leti dlhsie (dokonca uz preletela cca 2 metre) ale niekedy kratsie. Chcel by som vediet, ze preco to tak je. Je problem v tom, ze dlho nelietala a jednoducho sa len potrebuje precvicit?
Alebo za to moze najvacsie chvostove pero ktore jej dnes rano ked som ju vyberal z klietky vypadlo ?
Alebo je to azda nieco ine? prosim odpovedajte

Please Prihlásiť or Chcete se zaregistrovať? to join the conversation.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 2 mesiacmi #4583 od
zodpovedaná téma: Re:Čipa nevie lietať
Nie Tomi,jedno chybajuce pero zvycajne nerobi andulkam trampoty s lietanim.Ak maju malu klietku a nepustal si ju preletiet,odvykla si pouzivat kridla ako ma.Ak je tucnejsia z nedostatku pohybu tiez sa jej nechce.Lucka tu niekde pisala,ze Chicken trosku nahanala,aby ju dostala naspat do cviku ;)

• okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 2 mesiacmi #4586 od
fuh to mi odlahlo! ja som vacsina dna nebol doma iba mama otvorila dvere na klietke a iba riki vyletel a cipa zostala vo vnutri. Takze ju budem musiet tiez poprehanat!
dakujem

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 2 mesiacmi #4587 od
Nase prve andulky, ked sme si priniesli (jednu priniesol ujo, neviem odkial, druha z chovproduktu, ta len chodila) tiez nevedeli lietat. Otec mi ich vycvicil (ja som sa bala, ze im ublizim a ze ma postipu, bola som este mala). Chytil im jemne! nozicky a rukou robil pohyb dolu - akoby padali, oni trepotali kridlami, pudovo. Tak sme to robili, kym im svaly na kridelkach nespevneli, pretoze boli tak blbucke, ze si boli schopne ublizit. Nevedeli odhadnut ani rychlost ani dolet... Kludne spadli v polovici izby kolmo dole. Po tejto asi tyzdnovej- dvojtyzdnovej procedure v pohode lietali, pricom uz mali dostatok volneho pohybu.

• okoloidúci
  • okoloidúci
pred 10 rokmi 2 mesiacmi #4589 od
diky za radu skusil som a je to dobre. Zda sa mi byt trochu nasuchorena mozno je len tucna. A este som zabudol dodat, ze ma tak trochu ovisnute kridla. Najprv som si myslel ci nie su zlomene, ale to by asi neuletela ani tolko kolko uleti.

Čas vytvorenia stránky: 0.126 sekúnd
Andulka 2005 - 2017. Všetky zobrazené ochranné známky, fotografie a informácie sú majetkom ich oprávnených vlastnikov.
Tento projekt zrealizovala firma holdysoftware.sk