Topic-icon prudké stmavnutie ozobia

• -ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 10 mesiacmi #5176 od
vytvorená téma: prudké stmavnutie ozobia
Našej andulke v priebehu týždňa prudko stmavlo ozobie. Má tmavohnedú, skoro až oceľovosivú farbu. Zdá sa, že aj nabrala na objeme. Vyzerá, akoby mala našuchorené perie. Na jej správaní sa nič nezmenilo. Možno je trocha pasívnejšia a menej poletuje po voliere. Pre istotu som prichystal búdky. Vie mi niekto poradiť, čo to môže byť?

Please Prihlásiť or Chcete se zaregistrovať? to join the conversation.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 10 mesiacmi #5178 od
zodpovedaná téma: Re:prudké stmavnutie ozobia
Podľa všetkého u nej ide o hormonálnu zmenu. Poväčšinou mávajú samičky počas hniezdenia ozobie vyblednuté takmer do biela, ale nie u všetkých to tak je. Pred znášaním zvyknú samičky nabrať na váhe, ktorú neskôr stratia počas hniezdenia. Možno by bolo na mieste všímať si ju, či sa pári s nejakým samčekom, prípadne, či nie je chorá. To našuchorenie a pasívne lietanie sa mi nepozdáva. Ak by začala viacmenej našuchorene vysedávať, je potrebné vyhľadať veterinára.

• -ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 10 mesiacmi #5240 od
Ako jej to ozobie stmavlo, tak rýchlo aj vybledlo. Už nie je našuchorená, ale vyzerá, akoby pribrala. Mimochodom, do búdok som dal drevené piliny a dnes na ráno z jednej búdky niektorá andulka vyhádzala nejaké piliny von. Bolo ich dosť veľa. Napriek tomu sa nezdá, že by sa párili, ale vo voliere je vacsí krik, ako obvykle. Všetky andulky sa zdržujú mimo búdok - zatiaľ. :)

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 10 mesiacmi #5244 od
Tak to bude hormónmi ;) Podľa všetkého bude samička hniezdiť. Piliny sa andulkám do búdok nedávajú, väčšina samičiek zvykne všetko povyhadzovať, pretože majú radi čisté prázdne búdky. Môžeš ich tam dať, až keď sa vyliahnú mláďatá. Ja do búdky piliny nedávam.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 8 mesiacmi #5506 od
Tak aj nam stmavlo ozobie. Postupna premena:

A sucasny stav:

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 8 mesiacmi #5511 od
wow! tak to naozaj stmavlo! :blink:

Čas vytvorenia stránky: 0.087 sekúnd
Andulka 2005 - 2017. Všetky zobrazené ochranné známky, fotografie a informácie sú majetkom ich oprávnených vlastnikov.
Tento projekt zrealizovala firma holdysoftware.sk