Topic-icon niečo okolo zobáka,našuchorené a povypadané perie

• -ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 8 mesiacmi #5591 od
vytvorená téma: niečo okolo zobáka,našuchorené a povypadané perie
Moja andulka má našuchorené a povypadané perie na krku,okolo zobáka a na chrbáte.Má niečo okolo zobáka a zhora na ozobí má nejakú \"usadeninu\" a to perie na brušku vyzerá trocha ako mokré.Kúpila som jej sáčok na preperenie.mám ísť k veterinárovy?

Please Prihlásiť or Chcete se zaregistrovať? to join the conversation.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 8 mesiacmi #5599 od
zodpovedaná téma: Re:niečo okolo zobáka,našuchorené a povypadané perie
Jednoznačne je potrebné ísť k verinárovi. Môže tu ísť o parazity, ochorenie dýchacieho alebo tráviaceho ústrojenstva, poruchu metabolizmu, proste čokoľvek. Toto sa ale určite nestalo v priebehu niekoľkých dní. Do kedy si chcela čakať??? Kým jej nevypadá všetko perie? Takto andulky predsa nikdy neprerujú. Iba vo výnimočných prípadoch mávajú pri preperovaní holé miesta na tele, inak nie. Ak jej veterinár nasadí nejaké antiparazitiká a antibiotiká, odporúčila by som zvýšiť prísun vitamínov v ovocí a zelenine, prípadne pridávať B-komplex do vody, alebo nech ti dá veterinár nejaké vitamíny (Promotor...). Držím palce.

• okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 8 mesiacmi #5601 od
pýtala som sa aj v chovateľských a dali mi tam niečo proti parazitom pre andulku,sáčok na preperenie a vytamíny vo vode.a povedali mi že ak sa do 5 dní nepreperí je potrebné ísť k veterinárovy.a teraz dnes pojedem s ňou.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 8 mesiacmi #5616 od
Jáááááj, prečo sa pýtaš v obchodoch a nejdeš radšej hneď k veterinárovi, kým nie je neskoro? U anduliek to ide poväčšinou pri ochoreniach a hlavne pri bezdôvodnej a bezprostrednej zmene v správaní rapídne \"dole vodou\" a veľa krát jednodňové zaváhanie a odkladanie liečby končí ich uhynutím. Som zvedavá, čo ti poradil veterinár a ako ju lieči.

• okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 8 mesiacmi #5617 od
Takže som rada,lebo ten sáčok na preperenie jej pomohol a perie má krajšie.A kúpila som jej netár do vody.A zistilo sa že ona má len korálové výrastky okolo zobáka v pokročilom štádiu,takže to nieje až také zlé.Co by jej pomohlo pri liečbe?Môžem jej dať do vody rozpustiť acypirín?Je to vhodné?

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 8 mesiacmi #5626 od
Acylpirín určite nie!!! Skús sem hodiť nejakú kvalitnú fotku a uvidíme, oki? ;)

Čas vytvorenia stránky: 0.071 sekúnd
Andulka 2005 - 2017. Všetky zobrazené ochranné známky, fotografie a informácie sú majetkom ich oprávnených vlastnikov.
Tento projekt zrealizovala firma holdysoftware.sk