Topic-icon Súrne!!!!!

• -ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 7 mesiacmi #5607 od
vytvorená téma: Súrne!!!!!
Prosím o radu, milí priatelia, chovatelia.
Včera sa stala mojej Diduške veľmi nepríjemná vec. Neviem ako, ale napichla sa na kovovú časť, ktorá drží každú hračku bežne kúpenú v chovproduktoch. Ona tú kovovú sponu asi prehltla, ale teraz to napíšem tak ako to bolo: ona bola na ňu napichnutá ako ryba na háčik. Hrdielko mala prepichnuté pod zobáčikom a tá spona jej trčala s papuľky. Vyzeralo to strašne a ja som jej ale bohužiaľ nevedela pomôcť. Veterinár sa vyjadril, že to v živote nevidel a nevie si ani vysvetliť ako sa to stalo. Ja tiež bohužiaľ nie. Je to strašné, ako keby sa to stalo členovi rodiny.
Lekár jej to ošetril, dokonca si to chcel odfotiť, čo sa mi zdalo, dosť nechutné. Vytiahol jej to, vydezinfikoval a dal voláke vitamíny, do vody. No ona bohužiaľ len zobká potravu, ale podľa mňa ju nevládze rozhryznúť. Nespieva, je apatická, stále ospalá. odkedy sme sa včera vrátili, len spinká. Preto sa chcem spýtať: Mám ju kŕmiť nejakou kašou? Akou? Veď musí papať, jogurt s medom a zrnom zatiaľ odmieta, zvládla len trošku jablka.
A na záver rada: Radšej svoje hračky v klietkach pripevnite obyčajným špagátom a nenechajte tam tie hnusné kovové spony s obchodu, keby som tušila aké sú nebezpečné.
Moja Dida, je v klietke s dvoma chlapmi: Maťkom a Kubkom a vraj sa jej pokúšali tú sponu vybrať, čo sa mi až nechcelo veriť. je to partia...
Prosím odpíšte, ako jej pomôcť...
Ďakujem

Please Prihlásiť or Chcete se zaregistrovať? to join the conversation.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 7 mesiacmi #5609 od
zodpovedaná téma: Re:Súrne!!!!!
To je hrozné čo sa jej stalo, nechápem ako to mohla prežiť :( Neviem, čo máš robiť, počkaj kým si tvoj príspevok prečíta Jansa a odpíše ti ;)

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 7 mesiacmi #5615 od
Uf, vidím, že sa stáva naozaj všeličo, dokonca aj to, čo by človeka nikdy nenapadlo. Tvoja andulka sa takto správa podľa všetkého preto, lebo ju to prepichnuté hrdlo bolí, čiže nedokáže prijímať potravu, je našuchorená, apatická a veľa spí. Skús ju nechať cca 2-3 dni takto, bez potravy, stačí, keď bude prijímať tekutiny. Andulky vydržia bez stravy mnoho dní a dospelé jedince (ak to nie je naozaj nevyhnutné) nie je potrebné umelo dokrmovať. Inak, veterinár jej nedal žiadne antibiotiká kvôli prípadnému zápalu? Asi ju nimi nechcel zbytočne \"napchávať\", ale ak by sa jej stav zhoršoval, asi by som sa s ním o tom na tvojom mieste porozprávala. Takže, moja rada znie. Nechaj ju zatiaľ tak, pozoruj ju, nechaj ju v kľude. Je možné, že ju jej parťáci budú kŕmiť. U mňa bolo bežne \"zvykom\", že zdravé andulky kŕmili tie choré. A o tom, že sa jedna andulka druhej pomáha pomôcť, som sa ja presvedčila už veľakrát. ;) Sú to proste hlavičky a predovšetkým kŕdľové spoločenské vtáky, ktoré sa navzájom potrebujú. :) Držím palce. Daj vedieť, ako sa darí.

• -ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 7 mesiacmi #5632 od
zodpovedaná téma: Re:Vyliečená!!!!!
ahojte, tak Dida je v pohode, :woohoo: prežila to, už je to zase ona. Vyvádza, vyspevuje, hrá sa, a vôbec nestratila dôveru v ľudí, teda aspoň tú obmedzenú, keďže sú traja. Preto sa chcem spýtať, je to dobrá číselná zostava? Nebude lepšie už mať štyroch, samozrejme nie so sebeckých dôvodov, myslím na tých tvorčekov.

• -ov Avatar
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 9 rokmi 7 mesiacmi #5633 od
ked chces mlade tak kup samicku,neviem ci si na nu zvyknu vyskusaj a daj vediet

Čas vytvorenia stránky: 0.083 sekúnd
Andulka 2005 - 2017. Všetky zobrazené ochranné známky, fotografie a informácie sú majetkom ich oprávnených vlastnikov.
Tento projekt zrealizovala firma holdysoftware.sk