Topic-icon 2neskrotene andulky

• -ov Avatar Autor témy
  • Návštevník
  • Návštevník
pred 14 rokmi 19 hodinami #2847 od
Odpoveď od na tému 2neskrotene andulky
no...takze idem to teda upresnit :- )
Pipi som mala asi pol roka , ked som k nej kupila Ali-ho.
Teraz (po 1tyzdni aj pol) su obidve uplne zdivene, ked sa co i len mihnem pri klietke, rozbuchaju sa im srdiecka, vypulia oci, nasuchoria si perie a pripadne zacnu poletovat po klietke a vrazat do jej stien. Takze mam momentalne 2extra vystresovane andulky. :dry:
Inak dakujem za vase rady :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

• -ov Avatar
  • Návštevník
  • Návštevník
pred 14 rokmi 1 hodinou #2877 od
To bude tým, že si Aliho kúpila úplne plachého. Preto je vhodné, ak máme doma už krotkú andulku, kupovať pre ňu parťáka od chovateľa, ktorý ma krotšie andulky.

Podľa mojich skúseností tvoj Ali možno nikdy nebude úplne krotký, ale zvykne si na teba a bude sa osmeľovať. Pipiho trochu tým strachom \"nakazí\", ale časom si k tebe nájde cestu, ak sa im budeš venovať.

Môj Nico sa tiež viac venoval iba Ricovi, keď som mu ho priniesla ako parťáka. Ešte aj po roku, ak sa ma Rico zľakne, tak s ním Nico s vreskotom odletí preč. Pritom je Nico stále úplne krotký a Rico sa popri ňom vždy \"zviezie\". ;)

• -ov Avatar
  • Návštevník
  • Návštevník
pred 13 rokmi 10 mesiacmi #3242 od
Cicuska: Teraz ked si preklikavam toto forum nasla som tu tvoj prispevok. Ja mam par papagajov spevavych- co si myslim ze s rozelou su na tom povahovo asi tak rovnako. Ako sa ti podarilo chytiť zdivenú rozelu do handry keď spal??? (ja pre istotu handru nepoužívam, rozhodla som sa obetovať pár štípancov aby boli krotký, podotýkam mám ich rok a aj tak neskrotli) Moji speváci môžu spať( alebo aj keď sú hore) keď vložím ruku do klietky( len blízko ku dvierkám) speváci si ma nevšímajú, ale hneď keď sa priblížim k spevákovi ( zrejme to cíti že idem k nemu aj keď spí) vyletí z bidla, sadne si na dno klietky, škrieka na mňa. (Raz som sa rozhodla, že toto škriekanie budem ignorovať- nebudem ho plašiť, ani rukou v klietke hýbať, ale nehám ju tam. On však neprestajne škriekal že som to vzdala.) Tak ako sa ti preboha podarilo chytiť rozelu do ruky????? :huh:
Musím ale podotknúť, že raz sme mali malý úspech, keď si samec zobral z ruky klas seneg. prosa. Potom som klietku z ruky vybrala, že či to zopakuje. Odišla som vrátila sa za 15 min. Ponúkla mu z ruky seneg. proso a zas si zobral, tak isto aj tretí raz. Vtedy som sa potešila, že už sa až tak ruky nebojí. ALe keď som prišla na druhý deň ráno, aby som mu dala kus senegálu z ruky zčal škriekať, akoby na včerajší deň zabudol( a určite sa ničoho nevyplašil)Odvtedy si už nikdy nič z ruky nevzal :(

• -ov Avatar
  • Návštevník
  • Návštevník
pred 13 rokmi 7 mesiacmi #4044 od
Ahojte :)

Ja mam tiez dve dost neskrotene neposlusne andulky :) ale za to ich mam straaaaaasne rada a nikdy by som ich nerozdelila. Dokonca by som si k nim rada zadovazila este dalsi parik (najlepsie modrobiely), ale na to musim este spracovat mojho manzela. Moje vtaciky sa delia o izbu spolu z mojim manzelom, ktoreho velmi radi pozoruju pri nic nerobeni za pocitacom. Maju svoj krasny strom, na ktorom im visi proso, hracky, rebricky, zvonceky, spagatiky, a hocico co im ma sprijemnovat zivot... najradsej sa vsak zdrzuju na garnizi, ktora ma pre ich nozicky akuratnu velkost. Su to velky umelci... vzdy \"pokreslia\" zaclonu aj zaves a tvaria sa pri tom velmi nevinne. Maju aj klietku kam chodia spavat a na hodiny krotenia (ale nie su dobri ziaci) Su to velki maskrtnici, ktorym chutia vitaminove tycinky kazdeho druhu, ale za to nemaju rady zeleninu a ovocie... Takze Jansa ak by si nahodou mala nejaky skroteny parik modrych anduliek tak sa ozvi :)

• -ov Avatar
  • Návštevník
  • Návštevník
pred 13 rokmi 7 mesiacmi #4046 od
Hm, práve mám do daru dvoch krotkých samčekov, ale jeden je zelený a druhý žltý so zeleným chrbátikom. Sú to andulky, ktoré mal Darmodej. Žltý je môj odchovanec a zelený je výstavný, ale vzrastovo je veľký ako klasická andulka. Sú ale veľmi krásni, takže ak by si si to rozmyslela s tou modrou, veľmi rada ti ich dám :)
Prípadne sa na nich môžeš k nám prísť niekedy pozrieť a možno sa do nich zaľúbiš. ;)

Čas vytvorenia stránky: 0.138 sekúnd
Andulka 2005 - 2021. Všetky zobrazené ochranné známky, fotografie a informácie sú majetkom ich oprávnených vlastnikov.
Tento projekt zrealizovalo holdysoftware.sk
Tieto webstránky využívajú súbory Cookies. Ak pokračujete bez zmenenia nastavení súborov cookies, súhlasíte s ich použitím. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača.