Topic-icon Samotarka

• -ov Avatar Autor témy
  • Návštevník
  • Návštevník
pred 14 rokmi 1 týždňom #4665 od
Samotarka bolo vytvorené
Ahoj, ja mám dve andulky, Doda a Lilly. Dodo prišiel prvý a je veľmi krotký, Lilly prišla asi 6 mesiacov po ňom a nemá záujem o žiadny kontakt s ľuďmi. To mi veľmi neprekáža, keď je spokojná ona, tak ja tiež. Problém je v tom, že odmieta opustiť klietku... Dodo sa rád vyberie von, hoci nelieta a len sedí na prste a \"okusuje\" mi nos, ale Lilly nevyjde z klietky ani keď nechám dvierka otvorené celý deň. Obaja prišli z takej špinavej pivnice, kde mali hrozne stiesnené podmienky, boli špinavé a pod. Bola som rada, že som mohla vyslobodiť aspoň dve. Už som ich \"vypiplala\", obaja sú nádherní, a majú veľkú klietku plnú hračiek, bidielok a pod. Je možné, že Lilly je natoľko spokojná, že nepotrebuje klietku vôbec opúšťať? Je to problém, keď chcem klietku vyčistiť, takže musím voliť náhradné alternatívy. Mám ju vyberať nasilu???

Prosím Prihlásiť pre zdieľanie konverzácie.

• -ov Avatar
  • Návštevník
  • Návštevník
pred 14 rokmi 6 dňami #4669 od
Odpoveď od na tému Re:Samotarka
S vyberanim ti nepomozem, ja by som to asi nerobila. Ale klietku som zvladala bez problemov cistit aj s osadenstvom. Vybrala som spodok, ten ocistila zvlast, potom postavila tu kovovu cast do vane a osprchovala klietku aj s andulkami/korelami.

• -ov Avatar
  • Návštevník
  • Návštevník
pred 13 rokmi 8 mesiacmi #5278 od
Ja mam mojho Nica asi od leta/jesene a bol problem ho dostat do klietky ked bol vonku. Asi po 2 mesiacoch sa mu zrazu prestalo chciet chodit von z klietky. Vzdy ked k nej len niekto prisiel hned utekal na opacnu stranu. Vyberal som ho len obcas a pri cisteni klietky cez stresne dvierka kedy mi nestacil zoskocit z prsta :) alebo neskor som ho lakal na klas prosa - na to isiel ako na magnet :D. Vydrzal tak hodinu vonku a potom sa vratil do klietky. Ak tam este nebola tak ju hladal na skrini kde byva :) A teraz asi pred 3 dnami zacal z nicoho nic dost poletovat po klietke a ked sme mu otvorili dvierka tak sam vyliezol von a zacal poletovat, behat po zemi, po stole zacal pristavat na nas a zacal byt dost pritulny. Vonku je skoro stale dokonca raz zaspal na stole. :) Neviete niekto je to normalne, mal zimnu depresiu, nejaka jeho nalada, je na SPEEDe? :D

• -ov Avatar
  • Návštevník
  • Návštevník
pred 13 rokmi 8 mesiacmi - pred 13 rokmi 8 mesiacmi #5300 od
no asi som to zakrikol, uz je zasa ako predtym :(
Posledný krát upravené:pred 13 rokmi 8 mesiacmi

• -ov Avatar
  • Návštevník
  • Návštevník
pred 13 rokmi 8 mesiacmi #5301 od
Skús ju von vylákať na niektorú z jej obľúbených hračiek, ktoré má v klietke, prípadne na nejakú dobrotu, na ktorej si bude mimo klietky pochutnávať Dodo. Andulky sú od prírody zvedavé a časom hádam aj ona premôže strach a nájde cestu von z klietky a možno sa jej pobyt mimo nej tak zapáči, že budeš mať opačný problém ;) Nevyberaj ju však nasilu. Ak sa jej páči byť v klietke nechaj ju tam. Musíme ísť na nich občas trošku aj prefíkane. :D

• -ov Avatar Autor témy
  • Návštevník
  • Návštevník
pred 13 rokmi 8 mesiacmi #5307 od
Ahoj,

dakujem za vsetky rady, Lilly sa o nieco viac osmeluje, ale von chodit nechce. Aspon zatial. Ale inak je zdrava a spokojna, tak ju nebudem nutit, snad niekedy v buducnosti naberie dostatok odvahy!

Čas vytvorenia stránky: 0.098 sekúnd
Andulka 2005 - 2021. Všetky zobrazené ochranné známky, fotografie a informácie sú majetkom ich oprávnených vlastnikov.
Tento projekt zrealizovalo holdysoftware.sk
Tieto webstránky využívajú súbory Cookies. Ak pokračujete bez zmenenia nastavení súborov cookies, súhlasíte s ich použitím. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača.