Ak chcete prispievať do fóra, zaregistrujte sa a prihláste sa. Vstup je umožnený len registrovaným užívateľom.

Chov anduliek, starostlivosť o ne, základné pravidlá a návyky.

moja andulka :)

  • Anonym
  • Autor témy
  • Návštevník
  • Návštevník
pred 1 rokom 2 mesiacmi #134 od Anonym
moja andulka :) bolo vytvorené Anonym
Andulku mám cca.6 mesiacov. Pochádza z jednej burzy, od toho istého chovateľa, ako andulky mojich kamošiek( jeho súrodenci) dnes už asi týždeň nebohý Smiley, ktorý mal aj parťáka/ čku Blue, ktorá je nebohá už vyše 4 mesiacov (spolužiačka má neuveriteľné nešťastie na andulky, Blue zomrela z neznámych príčin Smiley sa „zadrhol“. Ja som po nich zdedila klietku, nakoľko tá moja bola strašná.) a sestru Belu, ktorá je biela B) ( ale nie je to albín) a nabudúci týždeň ku nej príde nový parťák, a to hneď po burze. No a hlavne, aby som nezabudla, hlavou rodiny je samozrejme Tara, mimochodom silný a statný, zatiaľ ešte mládenec. Je zelený a hlavne neposlušný. Zo svojich činností najviac obľubuje chodenie po klietke dole hlavou a ešte veľmi rád robí „neslušné veci“ zo svojím zvončekom.( Bohužiaľ, ale teraz mu určite nemôžem kúpiť kamoša.) Okrem iného je ako obyčajná andulka, ktorá papá zmesku a pije vodu. Aj keď piškótam na chuť neprišiel. Keď som mu ju dala minule na bidlo, nechcel na ňom ani spať, a to vždy spáva tom istom bidle!. Ale, čo už, on podľa mňa piškótu asi ešte nikdy nevidel a to ešte nehovorím ani o ovocí a zelenine, aj keď, minule som mu dala jabĺčko a asi raz doň „zakusol“. ........Okrem iného máva aj nepravidelné schôdze so svojimi súrodencami, takže nie je až taký osamelý tvor. Najbližšiu schôdzu plánujem na zajtra so sestrou Belou, nakoľko Smiley uhynul. Robia po izbe nálety, na moje výstavné hračky :laugh: ....Taru sa snažím púšťať na prelet každý deň, hoc nie vždy sa to podarí. Je polokrotká takže mi to nerobí žiadne väčšie problémy. .........Myslím že „na dnes“ som toho napísala dosť. Ale budem sem prispievať aj o andulke, o týždeň už andulkách, mojej kamošky, ktorá nemôže sama prispievať lebo nemá internet....

Upravovaný príspevok: nikaa951, v: 07/10/2007 16:23<br><br>

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Zoznam pripravovaných článkov

V tejto chvíli redakcia nepripravuje žiadne nové články pre zverejnenie.
Andulka Logo
alebo

Ondrej H.

Ondrej H.

Majiteľ a správca portálu.
Jansa

JANSA

Zakladateľka portálu andulka.sk
Jaro O.

Jaro O.

Žurnalista.
Peter P.

Peter P.

Chovateľ anduliek.

Back to Top