Ak chcete prispievať do fóra, zaregistrujte sa a prihláste sa. Vstup je umožnený len registrovaným užívateľom.

Chov anduliek, starostlivosť o ne, základné pravidlá a návyky.

Ako moju andulku skoro pes zozral :)

  • Anonym
  • Autor témy
  • Návštevník
  • Návštevník
pred 1 rokom 3 mesiacmi #56 od Anonym
Ako moju andulku skoro pes zozral :) bolo vytvorené Anonym
Andulky sme mavali doma uplne od mojho detstva, uz si ani nepamatam kedy sme mali prvu. Su mojou sucastou a verim, ze nou aj zostanu cely zivot. Dlhe roky som mala tyrkisovu andulku. Volali sme ju Kuko. Mal to byt samcek, ale raz nam usiel a po troch preplakanych dnoch mamina doniesla "Kuka" od kolegyne, ktora andulku chytila na inom sidlisku. Netusim, ci to bola ta ista andulka, no novy Kuko mal hnede ozobie a bol aj tak "nas" :)
Kuko bola super extra special krotka andulka a hrozne sme sa lubili :kiss: . To bola symbioza dvoch zivych organizmov :cheer: .

U susedov mali psa Denyho. Deny bol tak trochu samotar, ale velmi krotky pes. Hlavne si chodil kde chcel, hocikedy naskocil na trolejbus a majitelia ho potom hladali na opacnej strane mesta, kde si v pohode vystupil. A cestoval zasadne bez listka :P .

Vzdy ked som sla domov a Deny bol na ulici, pohladkala som ho a doniesla ku nam domov, dala mu kus salamy, trochu pobehal a siel si zase po svojom. Raz som ho takto domov doniesla a nevedela som, ze Kuko je pusteny. Deny vosiel do kuchyne a Kuko sa na neho z hora pozrel. Ani sa nezacudoval a v pohode zletel dole. Sadol si Denymu na nufak. A Deny pohotovo CHNAP! Uz bol Kuko v papuli. Ja som skoro dostala infarkt! Zahmlilo sa mi pred ocami a ked sa mi rozvidnelo, chytro som sa snazila zhodnotit situaciu a so strasnym krikom: Deny! :woohoo: som psa plesla po chrbte. Deny ho nastastie asi nechcel zozrat, lebo ho drzal v papuli, ale vobec ho nestlacil. Ako som ho plesla, otvoril papulu, Kuko spadol na zem, otriasol sa a ako po dobrej letnej sprche si odletel naspat na kuchynsku linku. Ziadny stres.

Ludia, ja som v zivote nevidela urazenejsieho psa... Ten sa mi do oci nesiel pozriet... Ja som sa mu snazila ospravedlnit klobasou, maskom, nic nechcel.. len sa odpratal k dveram a cakal kedy mu uz otvorim. Nesiel pochopit, ako som ho mohla udriet a kricat na neho, ved bolo od zaciatku jasne, ze to bola len ich hra :laugh: .

Od vtedy Denymu este chvilu trvalo, kym zas isiel so mnou hore na klobasku. A Kuko ten sa u nas dozil krasnych 10 rokov a zomrel velmi starucky.<br><br>

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Zoznam pripravovaných článkov

V tejto chvíli redakcia nepripravuje žiadne nové články pre zverejnenie.
Andulka Logo
alebo

Ondrej H.

Ondrej H.

Majiteľ a správca portálu.
Jansa

JANSA

Zakladateľka portálu andulka.sk
Jaro O.

Jaro O.

Žurnalista.
Peter P.

Peter P.

Chovateľ anduliek.

Back to Top